Çocuklarını vegan besleyen çifte hapis cezası

Çocuklarını vegan besleyen çifte hapis cezası
Çocuklarını vegan besleyen çifte hapis cezası LM
Bu içerik 726 kez okundu.

Bebeklerini vegan diyeti ile besleyerek yetersiz beslenmesine neden olan Avustralyalı çifte 18 ay hapis cezası verildi. Ancak çift hapse girmeyecek.

İlk 19 ay sadece bitkisel gıda ile beslenen küçük kız, Mart 2018'de nöbet geçirmesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Yapılan muayenenin ardından kız çocuğunun yetersiz beslendiği, kemiklerinin zayıf olduğu ve gelişimsel kilometre taşlarını kaçırdığı tespit edildi.

Mahkemeyle paylaşılan bilgiye göre bebeğe sadece zeytinyağlı yulaf, pirinç, pirinç sütü, çeşitli sebzeler ve soya peyniri gibi bitki bazlı gıdalar yedirildi, atıştırmalık olarak ise meyve ve kurum üzüm verildi.

Mahkeme, sorumsuz davranarak çocuklarını uygunsuz şekilde beslemekle suçlu bulduğu ebeveynlere 18'er aylık hapis cezası verdi. Ancak çift hapis cezasını 300'er saat kamu hizmeti yaparak yerine getirecek.

Şu an üç yaşındaki kız, kendisinden büyük olan iki kardeşiyle beraber bir akrabasının yanında kalıyor. Suçlu bulunan anne ve baba ise çocuklarıyla sadece denetim altında iletişim kurabiliyor.

vegan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan AB'de işsizlikte birinciliği korudu
Yunanistan AB'de işsizlikte birinciliği korudu
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 11/11/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 11/11/2019