'İki yüzlü' kedi yavrusu Duo hayata tutunmaya çalışıyor

'İki yüzlü' kedi yavrusu Duo hayata tutunmaya çalışıyor
'İki yüzlü' kedi yavrusu Duo hayata tutunmaya çalışıyor LM
Bu içerik 1211 kez okundu.

Duo, iki suratla doğmuş bir kedi yavrusu. Onu diğer kedi yavrularından ayıran 'Diprosopus' rahatsızlığı nedeniyle, tek bir vücuda bağlı miyavlayabildiği iki ağıza ve koku alan iki burna sahip.

Doğumdan sonra annesi yavru kediyi kabul etmediği için, Duo, New York'ta bir kedi hastanesinde veteriner hekim olarak çalışan Dr. Ralph Tran tarafından sahiplenildi ve oradaki doktorlar sayesinde hayata tutunabildi.ADVERTISING

inRead invented by Teads
Duo yaşıtı yavru kedilere göre daha çelimsiz. Dr. Tran'ın aynı anda yemeye çalışan iki ağzı sebebiyle, otonom bir şekilde beslenmeyi öğrenmesi üç ayı buldu.

Diprosopus rahatsızlığı görülen kediler genelde sadece bir kaç gün hayatta kalsa da, Duo geçtiğimiz günlerde 4 aylık oldu ve Dr. Tran yavru kedinin her geçen gün daha sağlıklı ve enerjik olduğunu ayrıca diğer kedilerle de iletişim kurmaya başladığını söylüyor.

Facebook sayfası var
Duo'nun aynı zamanda kendisi adına açılmış 28 bin takipçili bir Facebook sayfası var. Dr. Tran, yavru kedinin tedavisinde katettikleri yolu takipçileriyle paylaşıyor.

15 sene ile bugüne kadar diprosopos rahatsızlığı ile en uzun süre yaşayan kedi Frank & Louie oldu. Dr. Tran, Duo'nun sağlığı konusunda umutlu: "Gelecek bize ne getirir bilemeyiz ama Duo'yu hayatta tutmak için elimden gelen her şeyi yapacağım."


Kedi sahibi olmak sağlığımıza iyi geliyor
'Diprosopus' rahatsızlığı nedir?
Diprosopus son derece nadir de olsa doğuştan gelen genetik bir bozukluk. Hayvanlarda, insanlara göre daha sık görülen rahatsızlık, canlıların ortak bir beyine bağlı iki adet yüze sahip olmasına neden oluyor.

ABD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 28 KASIM 2020 CUMARTESİ VERİLERİ
KORONA'da 28 KASIM 2020 CUMARTESİ VERİLERİ
KORONA'da 27 KASIM 2020 CUMA VERİLERİ
KORONA'da 27 KASIM 2020 CUMA VERİLERİ