FOFİ GENNİMATA BELEDİYE BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞTÜ

FOFİ GENNİMATA BELEDİYE BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞTÜ
FOFİ GENNİMATA BELEDİYE BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞTÜ A DEDE
Bu içerik 4885 kez okundu.

KİNAL Partisi Genel Başkanı Fofi Gennimata, Rodop Milletvekili İlhan Ahmetin refakatiyle Trakyadaki belediye başkanlarından oluşan heyeti meclisteki çalışma bürosunda kabul etti.

Milletvekili İlhan AHMETin girişimiyle gerçekleşen görüşmenin ana gündeminde Trakyada siyanürle altın çıkartılmasına ilişkin faaliyetler yer aldı.

Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Belediyeler Birliği Başkanı ve Kumçiftliği (Orestiada) Belediye Başkanı Vasilis Mavridis başkanlığındaki heyette, siyanürle altın arama faaliyetinin doğrudan etkilediği bölgeleri temsilen Dedeağaç Belediye Başkanı Yannis Zampoulis ve Şapçı - Maronya Belediye Başkanı Dinos Haritopoulos da hazır bulundu.

Bölge halkının siyanürle ilgili açıkça sergilediği ısrarcı olumsuz duruşu ve endişelerini aktaran belediye başkanlarını hassasiyetle dinleyen Fofi Gennimata, bölge milletvekili İlhan AHMET aracılığıyla parlamento düzeyinde girişimde bulunma sözü verdi.

Buna göre ivedilikle soru önergesi hazırlanması talimatı veren Fofi Gennimata, özellikle siyanürün maden tetkik ve arama yöntemi olarak mevcut mevzuattan çırarılması için ilgili bakanlığı harekete geçirmede baskı unsuru olacaklarını ifade etti.

Batı Trakya Altın madenleri İlhan Ahmet Fofi Gennimata
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 24/1/2020
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 24/1/2020
Νέα Πρόεδρος της Ελληνικής Δημοκρατίας η Αικατερίνη Σακελλαροπούλου
Νέα Πρόεδρος της Ελληνικής Δημοκρατίας η Αικατερίνη Σακελλαροπούλου