Avustralya'daki Aborjin yerel idaresinden develeri toplu öldüren görevlilere teşekkür mesajı

Avustralya'daki Aborjin yerel idaresinden develeri toplu öldüren görevlilere teşekkür mesajı
Avustralya'daki Aborjin yerel idaresinden develeri toplu öldüren görevlilere teşekkür mesajı LM
Bu içerik 2477 kez okundu.

Avustralya'da Aborjin Yerel İdaresi Anangu Pitjantjatjara Yankunytjatjara (APY), 'yabani hayvanların kitlesel itlaf'ı kapsamında yapılan deve kontrol operasyonunun 'mutlak bir başarı olduğu' açıklaması yaptı.

APY yönetimi yazılı açıklamasında, 5 binden fazla devenin, 'başarıyla' itlaf edildiğini bildirdi. Açıklamada, deve avının “kuraklık ve aşırı sıcaktan dolayı vahşi develerin sayısındaki artışın topluluklara yönelik tehdit oluşturması" nedeniyle yapıldığı belirtildi.


Hava ve kara ekiplerinin develeri 5 gün süren ve pazar günü tamamlanan operasyonla bölgeden kaldırdığını belirten yönetim, yetkililere çalışmalarından dolayı "içten teşekkürlerini" sundu.

APY Genel Müdürü Richard King ise develerin "en insani yolla" ortadan kaldırıldığını ifade etti.

Hayvan hakları aktivistlerinin endişelerine değer verdiklerini söyleyen King, bölgenin yerlisi olmayan develerin yaşamına ilişkin yanlış bilgilerin varlığına işaret etti.
Hayvan hakları savunucularının eleştirilerine yanıt veren yönetim açıklamada, "Toprağın muhafızları olarak bu sorunla topluluklar için değerli su kaynaklarını koruyacak, küçük çocuklar, yaşlılar ve yerel bitki örtüsü dahil herkesin hayatını ilk sıraya koyacak şekilde başa çıkmamız gerekli" ifadelerine yer verdi.

Yabani develerin nüfus kontrolünün sağlanması talebi bölgede yaşayan Aborijin liderlerden gelmişti. Bu talep, aşırı kuraklık sonucu susuzluk çeken develerin yerleşim bölgelerinde bulunan su kaynaklarına yönelmeleri ve çocuklar için tehlike oluşturmaları gerekçesiyle hükümet tarafından onaylanmıştı.

Avustralya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ανοιχτό το ενδεχόμενο να επεκταθεί το 800άρι τον Μάιο και τον Ιούνιο
Ανοιχτό το ενδεχόμενο να επεκταθεί το 800άρι τον Μάιο και τον Ιούνιο
«Κοσμοσυρροή» στην πλατφόρμα για τα 800 ευρώ
«Κοσμοσυρροή» στην πλατφόρμα για τα 800 ευρώ