Irkçı vekil Lagos'tan Çirkin Provokasyon: Türk Bayrağını Yırttı!

Irkçı vekil Lagos'tan Çirkin Provokasyon: Türk Bayrağını Yırttı!
Irkçı vekil Lagos'tan Çirkin Provokasyon: Türk Bayrağını Yırttı! LM
Bu içerik 1417 kez okundu.

Neonazi Altın Şafak partisinin ırkçı milletvekili Ioannis Lagos, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda skandal bir harekete imza attı. Göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda konuşan ırkçı vekil, "Türkiye her istediğini yapabiliyor. Buna son vermeliyiz" diyerek Türk bayrağını yırttı.
Avrupa Parlamentosunda (AP) ırkçı Altın Şafak partisinin Avrupa Parlamentosu milletvekili Ioannis Lagos, Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk bayrağını yırttı.

Brüksel'de düzenlenen AP Genel Kurulunun "Yunan Adalarında İnsani Durum" başlıklı oturumunda bölgedeki göçmenlerin durumu ele alındı. Yunanistan'ın aşırı sağcı Altın Şafak Partisinin eski üyesi bağımsız AP milletvekili Lagos, "Kimsenin burada Yunan vatandaşlarının durumunu konuştuğunu duymuyoruz. Herkes göçmenlerden bahsediyor, Yunan vatandaşlarının hakları ne olacak?" diyerek tepki gösterdi.

Lagos, Yunan vatandaşlarının yüzde 70'inin yasa dışı göçe karşı olduğunu, ülke halkının göçmenler tarafından saldırılara uğradığını iddia etti. Irkçı Lagos, "Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz" dedi ve kağıttan yapılmış Türk bayrağını yırtarak büyük bir provokasyona imza attı.

Buna karşılık, oturumun yöneticisi itidal çağrısında bulunarak bu tür davranışlara müsaade etmeyeceğini söyledi.

Ioannis Lagos kimdir?
47 yaşındaki Ioannis Lagos, 7 Eylül 1972'de Yunanistan Perama'da doğdu. Ioannis Lagos şu anda Avrupa Parlamentosu Üyesi olarak görev yapan bir siyasetçidir. Daha önce 2012-2019 yılları arasında Neonazi Altın Şafak partisi için Yunan Parlamentosu üyesi olarak görev yapmış ve yemin ettikten birkaç gün sonra bağımsız olarak oturacağını duyurmadan önce Avrupa Parlamentosu'na parti bileti ile seçilmiştir. 2 Temmuz 2019'da o ve diğer eski Altın Şafak Milletvekilleri ve üyeleri 9 Kasım 2019'da bir yeni partiyi kurdular.

bayrağa saldırı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan'da dün yine  yeni vakalar 300’ü geçti
Yunanistan'da dün yine yeni vakalar 300’ü geçti
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı