Saldırganın penisini keserek tecavüzden kurtuldu

Saldırganın penisini keserek tecavüzden kurtuldu
Saldırganın penisini keserek tecavüzden kurtuldu LM
Bu içerik 1280 kez okundu.

Pakistan'da kendisine tecavüz etmeye çalışan bir adamın saldırısına uğrayan kadın, bu eylemden adamın penisini bıçakla keserek kurtuldu.

Pakistan'ın Pencap eyaletinde salı günü yaşanan olay sonrası açıklama yapan polis yetkilisi Muhammed İlyas, 25 yaşındaki kadının verdiği ifadeye dayanarak söz konusu zanlının kadının evine zorla girdiğini, daha sonra da saldırarak tecavüz etmeye yeltendiğini belirtti. Ancak adamdan kurtularak mutfağa koşan kadının eline bıçak aldığı ve kendisine tekrar yaklaşan adamın penisini kestiği kaydedildi.

Şu anda Faysalabad kentinde tedavi altında olan 28 yaşındaki saldırganın henüz konuşamadığı, durumunun iyileşmesinin ardından sorguya çekileceği açıklandı.

Olay sonrası konuşan kadın aktivist Farzana bari, "Bu çok utanç verici bir durum. Çoğunlukla kadın kurbanlar tecavüz olayları sonrası hem yasal sistem, hem de toplum tarafından suçlanıyor." ifadelerini kullandı.

Dünyanın en kalabalık Müslüman nüfuslarından birine sahip Pakistan'da her sene yüzlerce kadın cinsel saldırıya maruz kalıyor. Ancak çoğu zaman saldırıya uğrayan kadınlar erkeklerle dolaştıkları ya da yakınlaştıkları gerekçesiyle toplum tarafından suçlanıyor. Bu sebeple çoğu kadın toplum tarafından dışlanmak ya da küçük düşürülmekten kaçındıkları için sessiz kalmayı tercih ediyor.

Pakistan İnsan Hakları Komisyonu, tecavüz eden ya da yeltenen erkeklerin çoğu zaman yasaların eksikliği ya da uzun prosedürler sebebiyle ceza almadığını dile getiriyor.

Pakistan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 8/4/2020
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 8/4/2020
Koronavirüs (Covid-19) sözlüğü: Pandemi nedir? İzolasyonla karantinanın farkı ne?
Koronavirüs (Covid-19) sözlüğü: Pandemi nedir? İzolasyonla karantinanın farkı ne?