Milletvekili İlhan Ahmet karantinadaki öğrenciler hakkında açıklama yaptı

Milletvekili İlhan Ahmet karantinadaki öğrenciler hakkında açıklama yaptı
Milletvekili İlhan Ahmet karantinadaki öğrenciler hakkında açıklama yaptı LM
Bu içerik 2196 kez okundu.

KİNAL Partisi Rodop İli Milletvekili İlhan Ahmet, anavatan Türkiye’den ülkemiz Yunanistan’a giriş yapan Dedeağaç, İskeçe ve Gümülcine illerinde otellerde karantina altındaki öğrencilerin durumu hakkında açıklama yaptı.

Milletvekili İlhan Ahmet, karantina altına alınan öğrencilerin otellerde ne kadar kalacaklarını, hangi durumda ailelerin yanına gidebileceklerini ve işlenecek prosedürün ne olacağı konusunda bilgiler verdi.

İlhan Ahmet, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları belirtti;

Rodopi, İskeçe ve Dedeağaç şehirlerinde otellerde yurt dışından gelen ve karantina altına alınan veya alınacak olan öğrencilerimizin ve yolcularımızın mevcut yasal mevzuat ve uygulanacak olan protokol hakkında siz değerli öğrencileri, velileri ve kamu oyunu bilgilendirmeyi zaruret olarak görmekteyim.

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Sn. Hardalyas bugün gerçekleştirmiş olduğum telefon görüşmesinde kendisinden bölgemizde otellerde karantinada olan öğrencilerimize ülke çapında uygulanan protokolün aynısın onlara da ivedilikle ve istinasız bir şekilde uygulamasını istedim ve öğrencilerimizin otelde yerleşim şartlarının da en iyi şekilde olması yünündeki talebimi tekrar ilettim.

Kamu sağlığı konusunda ve bulaşıcı hastalık olan bu ölümcül pandemi ile mücadelede sabırlı olmayı, yasalara uygun davranmayı, halka doğru bilgi vermeyi ve popülist yaklaşımlardan uzak durmakta itina ve özen göstermek zorunda olduğumuzu unutmamamız gerektiğini hatırlatmak isterim.

Sn. Bakana göstermiş olduğu hassasiyet ve şahsıma vermiş olduğu teminatlar hususunda kendisine teşekkür ettim.

ÇOK ÖNEMLİ BİR NOT :

Türkiye’den gelecek olan soydaşlarımız mutlaka daha önce Edirne Yunan konsolosluğuna bilgi vermek zorundadır

İletişim adresi şudur: https://www.mfa.gr/turkey/proxeneio-adrianoupolis/news/anakoinose-peri-ekdeloses-endiapherontos-gia-epanapatrismo-ellenon-politon.html?fbclid=IwAR2OotYPmranxjSRVwIAwI-JB7iPBhu6UTEDIW3Jhb-upZLMz8Q9enn0xrY

İlhan Ahmet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan'da dün yine  yeni vakalar 300’ü geçti
Yunanistan'da dün yine yeni vakalar 300’ü geçti
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı