Suudi bakandan hacı adaylarına: Hac için acele etmeyin, süreci takip edin

Suudi bakandan hacı adaylarına: Hac için acele etmeyin, süreci takip edin
Suudi bakandan hacı adaylarına: Hac için acele etmeyin, süreci takip edin LM
Bu içerik 792 kez okundu.

Suudi Arabistan'da Krallık Hac ve Umre Bakanı Doktor Muhammed Saleh Benten, bu sene hac vazifesini yerine getirmek isteyen adayların koronavirüs salgınıyla ilgili süreci beklemeleri gerektiğini belirterek, konu hakkında acele edilmemesi çağrısında bulundu.

Devlet televizyonundan açıklama yapan Benten, "Şu anda koronavirüsle ilgili durumu gözlemliyoruz. Sürecin daha fazla aydınlanması gerekiyor. Koşullar iyileştiği vakit hac adaylarını en kısa zamanda bilgilendireceğiz." diye konuştu.

Suudi Arabistan Krallığı daha önceki yaptıkları açıklamada, bu sene hac yolculuklarının iptal edildiğine dair çıkan söylentileri yalanlayarak, sürecin takip edileceğini ifade etmişti. Riyad yönetimi bu sene kendilerine gelen 149 bin 295 hacca gitme başvurusundan 86 bin 765'ine onay vermişti. Ülkede koronavirüs salgını sebebiyle Mekke, Medine ve Riyad dahil 13 farklı bölgeye giriş ve çıkışlar yasaklanmıştı.

Kurban Bayramı 2020'de ne zaman kutlanacak? Hac başlangıç tarihi nedir?

2020 yılında Kurban Bayramı miladi takvime göre 30 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Hacı adayları ise hac ibadetlerine 28 Temmuz'da başlayıp 3 Ağustos'a kadar devam edecek.

Suudi Arabistan'a her sene hac ibadeti için yaklaşık 2,5 milyon Müslüman gidiyor. Hacı adayları kutsal saydıkları Kabe'yi ziyaret ederek Mekke ve Medine şehirlerine uğruyor.

Suudi Arabistan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan'da dün yine  yeni vakalar 300’ü geçti
Yunanistan'da dün yine yeni vakalar 300’ü geçti
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı