Başbakan Mitçotakis açıkladı 155 bin işsize 400 euro

Başbakan Mitçotakis açıkladı 155 bin işsize 400 euro
Başbakan Mitçotakis açıkladı 155 bin işsize 400 euro LM
Bu içerik 1423 kez okundu.

Başbakan Kirykos Mitçotakis, ülkede koronavirüsün vakalarının artmaması amacıyla alınan tedbirlere uyum ve güven gösteren vatandaşlar teşekkür etti. Başbakan, uzun süre işsiz olan 155 bin kişiye de müjde verdi.

Başbakan Mitçotakis, tedbirlerden dolayı oluşan olağanüstü hal nedeniyle zor durumda olan 155 bin kişiden oluşan işsizler grubuna 400€'luk olağanüstü mali yardım yapılacağını açıkladı.

Mitçotakis, 2020 yılının durağanlığı büyük olduğundan dolayı bu güne kadar, sağlığı ve sosyal uyumu korumak için refahın bir kısmının bilinçli olarak feda edildiğini belirtti.

Ancak, güvenilirlik ve ciddiyet bakımından ülkenin geçmişin aksine bugün büyük bir avantaja sahip olduğunu dile getirdi.

Ülkede koronavirüse karşı bir savaş verildiğini, devam eden bir savaş için rezerve gerektiğini ve bunun için ulusal sermayenin boşa harcanmasına izin verilmeyeceğini belirten Başbakan Mitçotakis, şimdiye kadar yapıldığı gibi bundan sonra da krizin yükleri adil bir şekilde paylaşılacağını dile getirdi.
Başbakan Mitçotakis, uzun süreden beri işsiz olan 155 bin kişiye 400€luk ekonomik destek verileceğini açıklamasının yanında hükümetin işsizlerle ilgili programlardan da bahsetti.

-12 ay sürecek 55-67 yaş arası uzun süreli işsizlerle ilgili destek programına 8.500 yeni iş imkanı daha sağlayacak düzenleme yapılıyor.

- Belediyelerde ve eyalet başkanlıklarda toplum hizmeti için sekiz aylık süreyle çalışacak 36.500 işsize ve tek ebeveynli ailelere istihdam sağlayacak program Mayıs ayında başlıyor.

-  Mayıs ayının başından itibaren 100.000 işsizi kapsayacak yeni programlar başlayacak.

Ocak, Şubat ve Mart aylarından süresi bitmiş işsizlik yardımların için süresi uzatılmıştı.  

-  Ocak ayında süresi dolan işsizlik yardımları için 2 aylık bir uzatma verilmiştir ki yardımdan 70.000 işsiz yararlanıyordu.

- Şubat ayında sona eren işsizlik yardımları için 2 aylık bir uzatma verilmiştir ki yaklaşık 80.000 işsiz yararlanıyordu.

-  Mart ayında sona eren işsizlik yardımları için 2 aylık bir uzatma da yapıldı. Bu yardımlardan da yaklaşık 43.000 işsiz yararlanıyor.

- Son olarak,  Nisan ayında sona erecek işsizlik ödeneği için de 2 ay bir uzatma olacak.

covid-19
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
17 Ağustos'tan sonra YUNANİSTAN'a giriş için, NEGATİF PRC TESTİ, ŞART KOŞULDU
17 Ağustos'tan sonra YUNANİSTAN'a giriş için, NEGATİF PRC TESTİ, ŞART KOŞULDU
Ερντογάν: Ξεκινάμε ξανά τις γεωτρήσεις – Ενημέρωσα τη Μέρκελ
Ερντογάν: Ξεκινάμε ξανά τις γεωτρήσεις – Ενημέρωσα τη Μέρκελ