Besicilerin ellerinde kalan hayvanları devlet satın almalı !

Besicilerin ellerinde kalan hayvanları devlet satın almalı !
Besicilerin ellerinde kalan hayvanları devlet satın almalı ! LM
Bu içerik 1343 kez okundu.

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, KİNAL Genel Başkanı Fofi Gennimata başkanlığında parti meclis grubu toplantısına katıldı. Videokonferans üzerinden gerçekleştirilen toplantıdaki konuşmasında milletvekili, covid - 19’un Rodop ilindeki ekonomik etkilerine dikkati çekerek, özellikle tarım sektöründe yol açtığı büyük zararı dile getirdi.

İlhan Ahmet, hükümetin tarım alanında ayırmayı planladığı 150 milyon € luk paketin yetersiz olduğunun altını çizerek, bölgemize acil ekonomik yardım yapılması için tekliflerini yineledi.

Hayvanlarını satamayan hayvan besicilerinin durumunu özellikle belirten milletvekili, hükümetin sosyal devlet anlayışının gereklerini yerine getirerek, satılamayan hayvanları, AB fonları kullanılarak devlet tarafından satın alınıp, ihtiyacı olan dar gelirli vatandaşlara dağıtılmasını önerdi.

Milletvekili İlhan Ahmet öte yandan, genel başkan ve milletvekillerine, bazı siyasi çevrelerin ‘ezanların hoparlörden duyurulmayacağı’ şeklindeki provakatif söyleminin bölgede yol açtığı endişe ve tartışmalar hakkında bilgi verdi. Bazı çevrelerin bu iddialarla toplumda yarattığı gerginliğin önüne geçmek için Milli Eğitim ve Din İşleri Bakanı ile bizzat görüştüğünü bildiren milletvekili, bakandan, karardaki hükmün mülki amirlerce ve müftülüklerce doğru şekilde uygulanmasını sağlamasını talep ettiğini ifade etti. İlhan Ahmet, dini özgürlükler konusunda sosyal demokratlar olarak KİNAL Partisi’nin hassasiyetini de özellikle dile getirdiğini belirtti.

İlhan Ahmet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ερντογάν: Ξεκινάμε ξανά τις γεωτρήσεις – Ενημέρωσα τη Μέρκελ
Ερντογάν: Ξεκινάμε ξανά τις γεωτρήσεις – Ενημέρωσα τη Μέρκελ
Άστατος καιρός: Πτώση της θερμοκρασίας, πού θα έχουμε βροχές και καταιγίδες
Άστατος καιρός: Πτώση της θερμοκρασίας, πού θα έχουμε βροχές και καταιγίδες