400 euroyu nasıl alacaksınız?

400 euroyu nasıl alacaksınız?
400 euroyu nasıl alacaksınız? LM
Bu içerik 3032 kez okundu.

Başbakan Kirykos Mitçotak tarafından açıklanan ve 155 bin uzun süreli işsizi kapsayan 400 euorluk yardımın alınması için süreç nasıl işleyecek.

Koronavirüse karşı alınan tedbirler sonrası ülkede oluşan olağanüstü hal nedeni ile zor durumdaki uzun süreden beri işsiz olan (kriterler: a-1 Nisan 2019 tarihinden itibaren işsizlilk kartı sahibi olmak, b- işsizlik kartının aktif olması, c- uzun süreli işsizlik parası almamış olmak) 155 bin kişiye 400 euro ekonomik destek yapılacak.

Yardım parası direkt hak sahiplerinin banka hesaplarına yatacak. Ancak bunun için OAED görevlilerin kontrolü gerekecek. Hak sahibi kişilerin bilgileri kontrol edilecek sonra paralar yatırılacak.

OAED görevlileri, kişilerin ismini soyismini, baba ve anne isimleriin, kimlik veya pasaport numaralarını, hak sahibi eğer başka ülkenin vatandaşı ise yabancı uyruklu olma bilgilerini, AMKA ve AFM numaralarını ve banka hesap numaralarını IBAN kontrol edecek.

Yardımı alacak vatandaşların dikkat etmesi gereken bir husus var. 

Hak sahipleri herhangi bir parasal yardım için almak için OAED’e verdikleri hesap numaralarını IBAN kullanmaya devam ediyorlarda sorun yok.  

Fakat, hak sahibi kişisel yada eşinin ismiyle ortak yeni bir hesap açtıysa ve bu hesabı kullanılıyorsa bu durumda yeni hesabın numarası IBAN, OAED’in elektronik platformdan bildirilmeli ve hesap numarası güncellemelidir.

Hesap numaralarını güncellemek isteyen vatandaşlar bunu OAED’in belirleyeceği tarihe kadar elektronik platforma girerek yapmaları gerekiyor.

KHK bakın

400 e
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BATI TRAKYA'da MEDRESELER, KURULDUĞU GÜNDEN BERİ YUNAN DEVLETİNİN KONTROLÜNDEDİR!!!
BATI TRAKYA'da MEDRESELER, KURULDUĞU GÜNDEN BERİ YUNAN DEVLETİNİN KONTROLÜNDEDİR!!!
17 Ağustos'tan sonra YUNANİSTAN'a giriş için, NEGATİF PRC TESTİ, ŞART KOŞULDU
17 Ağustos'tan sonra YUNANİSTAN'a giriş için, NEGATİF PRC TESTİ, ŞART KOŞULDU