Sanatçılardan protesto, 'Maske takıyoruz ama susmuyoruz'

Sanatçılardan protesto, 'Maske takıyoruz ama susmuyoruz'
Sanatçılardan protesto, 'Maske takıyoruz ama susmuyoruz' LM
Bu içerik 2198 kez okundu.

Koronavirüs nedeniyle mesleklerinin olumsuz etkilendiğini belirten sanatçılar, "Maske takıyoruz ama susmuyoruz" sloganıyla dikkat çekti.
Ölümcül koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ederken, salgınla mücadele kapsamında virüsün görüldüğü ülkelerde kısıtlamalar getirilmişti.

Salgınla mücadele kapsamında ise bazı iş alanları bu durumdan etkilendi.

Başkent Atina'da koronavirüs tedbirleri nedeniyle mesleklerinin olumsuz yönde etkilendiğini belirten sanatçılar, protesto gösterisi düzenledi.

"Maske takıyoruz ama susmuyoruz'' sloganı ile parlamento binasının da bulunduğu Sintagma Meydanı'nda bir araya gelen müzisyen, oyuncu, yazar ve ressamlardan oluşan yüzlerce kişi, farklı kostümleriyle ''medeniyet susturulamaz'', "medeniyet ancak insanlar kurtulduğunda kurtulur'', ''sanat, sıcak ekmek gibidir'' yazılı pankartlar taşıdı.

Gösteride, hükümetin mali destek programlarına dahil edilmeyi isteyen sanatçılar; 535 euro yardım ödeneği, vergi indirimi ve kira yardımı talep etti.

KORONA TEDBİRLERİ GEVŞETİLMEYE BAŞLADI

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 23 Mart’ta sokağa çıkma yasağı başlatılan ülekemiz Yunanistan'da, 4 Mayıs'tan itibaren alınan tedbirler gevşetilmeye başlatıldı.

İlk etapta kuaför ve kitapçı gibi bazı küçük işletmeler açılırken tiyatro, sinema ve konser salonlarının ne zaman açılacağı konusunda ise henüz açıklama yapılmadı.

Atina
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dışişleri Bakanı Dendias, Türkiye'ye gidiyor
Dışişleri Bakanı Dendias, Türkiye'ye gidiyor
KORONA'da 13 NİSAN 2021 SALI VERİLERİ. BATI TRAKYA'da VAKA SAYISI!!
KORONA'da 13 NİSAN 2021 SALI VERİLERİ. BATI TRAKYA'da VAKA SAYISI!!