Öğretmen Rasim Hint Allahın rahmetine kavuştu.

Öğretmen Rasim Hint Allahın rahmetine kavuştu.
Öğretmen Rasim Hint Allahın rahmetine kavuştu. LM
Bu içerik 4015 kez okundu.

Emekli öğretmen Rasim Hint, 13 Mayıs Çarşamba günü hayata gözlerini yumdu. Uzun yıllar İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu’nda öğretmenlik yapan öğretmen Rasim Hint bir süredir sağlık sorunları yaşıyordu. Hint’in 13 Mayıs öğleden sonra İskeçe Aşağımahalle’deki evinde vefat ettiği öğrenildi. Öğretmen Rasim Hint 80 yaşındaydı.

1940 yılında İskeçe’nin Sinikova köyünde dünyaya gelen Rasim Hint, öğretmen okulu sınavlarını kazandıktan sonra Türkiye’de Balıkesir Savaştepe Öğretmen Okulu’na gitti. Buradan mezun olan Rasim Hint, Batı Trakya’ya döndü. Askerlik görevini yaptıktan sonra İskeçe’ye bağlı köylerde ve İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu’nda uzun yıllar görev yaptı.

Öğretmen Rasim Hint, İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulunda görev yaptığı sırada, müfettişin ziyareti sırasında görev yaptığı okulu “Türk okulu” olarak nitelendirdiği için müfettişle düştüğü fikir ayrılığı ve tartışma sonrasında Rodop ilinin Bulgaristan sınırındaki Hebilköy ve Keziren köylerine sürüldü. Bir süre burada öğretmenlik yaptıktan sonra yeniden İskeçe’ye dönerek görevine devam etti.

Toplam 36 yıl azınlık ilkokullarında öğretmenlik yapan Rasim Hint, Batı Trakya Müslüman Azınlığı’nın eğitim sorunu başta olmak üzere, azınlık meseleleriyle yakından ilgilendi. Sağlık sorunlarının arttığı birkaç ay öncesine kadar aktif ve sosyal bir kişiliğe sahip olan öğretmen Rasim Hint, Reyhan Hint’le evli olup, Onur ve Sevtap isminde iki çocuk babasıydı.

Rasim Hint, 14 Mayıs Perşembe günü öğle namazından sonra İskeçe Aşağımahalle Çınar Camii’nden son yolculuğuna uğurlanacak.

Rasim Hint
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi