İngiltere’de tırda bulunan 39 cesetle ilgili Belçika ve Fransa’da 26 kişi tutuklandı

İngiltere’de tırda bulunan 39 cesetle ilgili Belçika ve Fransa’da 26 kişi tutuklandı
İngiltere’de tırda bulunan 39 cesetle ilgili Belçika ve Fransa’da 26 kişi tutuklandı LM
Bu içerik 1972 kez okundu.

Belçika ve Fransa polisi, geçen yıl İngiltere'de bir TIR’ın konteynerinde bulunan 39 Vietnamlı göçmenin ölümüyle alakalı insan kaçakçılığı yaptığından şüphelenilen 26 kişinin tutuklandığını duyurdu.

Yargı makamları, iki yasal soruşturma kapsamında Belçika ve Fransa'da salı sabahı erken saatlerde eş zamanlı baskın yapıldığını açıkladı.

İngiliz polisi geçen yıl ekim ayında Essex'teki bir soğutmalı TIR konteynerinde hepsi Vietnam vatandaşı olan 39 kişinin cesedini bulmuştu. Polis, aralarında 15 yaşında bir çocuğun da olduğu 39 kişinin kapalı alanda yetersiz oksijen ve aşırı ısınma nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklamıştı. TIR'ın şoförü Maurice Robinson, geçtiğimiz ay Londra’da çıkarıldığı mahkemede ölüme sebebiyet suçlamalarını kabul etmişti.

15 yıl hapis ve kurban başına 15 bin euro para cezası

Salı sabahı yapılan büyük operasyon, Belçika, Fransa, İngiltere ve İrlanda'yı içeren Avrupa Birliği suç ajansı Eurojust tarafından koordine edilen bir sınır ötesi soruşturma ekibi ile düzenlendi.

Paris savcılığı, Fransa'da tutuklanan 13 kişinin birkaç aydır her gün Güneydoğu Asya'dan gelen göçmenleri barındırma ve taşıma faaliyeti yürüten bir suç örgütüne üye olmaktan şüpheli olduklarını iletti.

Brüksel ve çevresinde yapılan baskında ise 11 Vietnamlı ve 2 Faslı tutuklandı. Bunlardan beşi, cezayı ağırlaştırıcı sebepler ile göçmen kaçakçılığı yapmak, sahtecilik ve suç örgütüne üye olmakla suçlanıyor.

Eurojust, Belçika’daki baskınlarda beş göçmenin bulunduğunu açıkladı.

Şüpheli kaçakçılar 15 yıla kadar hapis cezası ve tespit edilen mağdur başına 15 bin euroya varan para cezası istemi ile yargılanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'de yangınlarda son durum
Türkiye'de yangınlarda son durum
Nikos Dendias'tan Çavuşoğlu'na 'ihtiyaç halinde yardıma hazırız' mesajı
Nikos Dendias'tan Çavuşoğlu'na 'ihtiyaç halinde yardıma hazırız' mesajı

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi