İskeçe’de uygulanan toplu test sonuçları açıklandı!

İskeçe’de uygulanan toplu test sonuçları açıklandı!
İskeçe’de uygulanan toplu test sonuçları açıklandı! LM
Bu içerik 4082 kez okundu.

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu (EODY) koronavirüs vakaları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, ülke genelindeki toplam 97 vakadan 29’u İskeçe’den. EODY tarafından yapılan açıklamada, en son 4 Haziran tarihinden yapılan bilgilendirmenin ardından ülke genelinde toplam 97 vakaya rastlandığı açıklandı. Böylece ülke genelindeki toplam vaka sayısı 8 Haziran Pazartesi itibarıyla 3049’a ulaştı. Açıklamada söz konusu 97 vakadan 30’unun yurt dışından gelen kişiler olduğu belirtilirken, 29 kişinin ise İskeçe il genelinde yapılan testler sonucunda tespit edildiği vurgulandı.

EODY’nin açıklamasında, koronavirüs sebebiyle iki kişinin daha hayatını kaybettiği ve salgın sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının 182’ye çıktığı belirtildi. Solunum cihazına bağlı olanları sayısının ise 10 olduğu açıklandı.

Bu arada, daha önce haftada iki kez koronavirüs bilgilendirmesi yapılacağını açıklayan EODY’nin, son dönemde ülke genelindeki vakaların artması sebebiyle 8 Haziran Pazartesi (bugün) itibariyle yeniden günlük olarak yazılı açıklama ile kamuoyunu bilgilendireceği belirtildi.

İskeçe’de yerel medyada yer alan haberlere göre, vakaların büyük kısmının Mustafçova belediyesi ile Topiros belediyesinde tespit edildiği, İskeçe belediyesindeki vaka sayısının az olduğu iddia edildi.

İskeçe
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın görevlinin elini sıkmayan Lübnanlı göçmenin vatandaşlığı iptal oldu
Kadın görevlinin elini sıkmayan Lübnanlı göçmenin vatandaşlığı iptal oldu
Καιρός: Βροχές, καταιγίδες και πτώση θερμοκρασίας
Καιρός: Βροχές, καταιγίδες και πτώση θερμοκρασίας