Yunanistan 15 Haziran'dan itibaren 29 ülkeye kapılarını açacak

Yunanistan 15 Haziran'dan itibaren 29 ülkeye kapılarını açacak
Yunanistan 15 Haziran'dan itibaren 29 ülkeye kapılarını açacak LM
Bu içerik 4353 kez okundu.

Yunanistan, 15 Haziran'dan itibaren 29 ülkeden turist kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Yunanistan, 15 Haziran'dan itibaren 29 ülkeden turist kabul edecek. Başbakan Kyriakos Miçotakis, yaptığı açıklamada ülkeye gelen turistlerin sağlığının ve güvenliğinin ilk öncelikleri olduğunu aktardı.

Başbakan, hava alanlarından otellere kadar her anlamda hazır olduklarını vurguladı. Miçotakis, uluslararası uçuşların 15 Haziran'dan itibaren ana hava limanları öncelikli olacak şekilde başlayacağını ifade ederken, kademeli olarak tüm hava limanlarında uluslararası uçuşların başlatılacağını aktardı. Başbakan, sağlık çalışanlarının yaz boyunca tam mesai yapacaklarını ifade ederken, gerekli durumlarda kriz masaları oluşturulacağını açıkladı. Miçotakis, küçük adalarda da belli standartların uygulanacağını dile getirdi.

Yunanistan, turistlere karantina ve toplu korona test uygulaması yapmayacak. Hava alanlarında sadece rastgele testler yapılacak, pozitif çıkanlar ise karantinaya alınacak.

Öte yandan Yunanistan'ın ekonomisinin yüzde 20'sini turizm sektörü oluşturuyor. Ülkeye 2019 yılında 33 milyon turist ziyaret ederken, turistler 19 milyar Euro bırakmıştı. 

turizm
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan'da dün yine  yeni vakalar 300’ü geçti
Yunanistan'da dün yine yeni vakalar 300’ü geçti
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı