MİÇOTAKİS ile ERDOĞAN TELEFONDA GÖRÜŞTÜ!!!

MİÇOTAKİS ile ERDOĞAN TELEFONDA GÖRÜŞTÜ!!!
MİÇOTAKİS ile ERDOĞAN TELEFONDA GÖRÜŞTÜ!!! A DEDE
Bu içerik 2800 kez okundu.

Bugün 26 Haziran Cuma günü ülkemiz Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyıp Erdoğan'ı telefonla arayarak görüştü.
Ankara - Atina hattında artan diplomatik gerginliğin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis telefonda görüştü.

İki liderin Covid-19 süreci, salgının sonuçları, sınırların açılmasının ardından üçüncü ülkelerden gelecek turistlerin durumu ve turizm konularını görüştükleri kaydedildi.

Yunanistan tarafından adı açıklanmayan yetkililerin verdiği bilgiye göre, "İkili, iletişim kanallarını açık tutmaya karar verdiler." ifadeleri yer aldı.

Türkiye İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ile Miçotakis görüşmesinde, turizm, güvenlik ve ekonomi alanlarında iş birliğinin yanı sıra ikili ilişkiler ele alındı.

Covid-19 ile mücadelede iş birliği yapılabilecek konuların da değerlendirildiği görüşmede, iki ülke arasında iletişim kanallarının açık tutulması hususunda mutabık kalındı.

NATO üyesi iki ülke arasındaki karşılıklı suçlamalar son aylarda gerginliği artmış durumda.

Konuyu yakından takip eden kaynaklar, iki liderin görüşme sırasında mevcut sorunlara girmemekle birlikte gerginliğin hayli yüksek olduğu, iletişimin en üst seviyede devam ettirilmesinin faydalı olacağı ve bu bağlamda iletişim kanallarının açık tutulmasının gerekliliği konusunda mutabık kaldı.

Miçotakis Erdoğan Yunanistan Türkiye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'ΚΟΦΤΗ! στα sms 13033 μετά το κόλπο με τα επαναλαμβανόμενα μηνύματα
'ΚΟΦΤΗ! στα sms 13033 μετά το κόλπο με τα επαναλαμβανόμενα μηνύματα
KORONA'da 23 OCAK 2021 CUMARTESİ VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
KORONA'da 23 OCAK 2021 CUMARTESİ VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!