CAMİLERİMİZDEN, ELEKTRİK FATURALARI ARACILIĞIYLA...ERT ADINA HAKSIZ KATKI PAYI ALINIYOR!!!

CAMİLERİMİZDEN, ELEKTRİK FATURALARI ARACILIĞIYLA...ERT ADINA HAKSIZ KATKI PAYI ALINIYOR!!!
CAMİLERİMİZDEN, ELEKTRİK FATURALARI ARACILIĞIYLA...ERT ADINA HAKSIZ KATKI PAYI ALINIYOR!!! A DEDE
Bu içerik 1914 kez okundu.

Bir önceki basın bildiriminde Milletvekili seçilmemden bu yana, köylerimizdeki vakıflar ile ilgili çalışmalarımdan bahsetmiş, bu çalışmalarımın devam edeceğini ve bu konuda sizleri bilgilendireceğimi duyurmuştum.        

 Daha önce de bazı  belediyelerimizin camilerimizden illegal şekilde elektrik faturaları üzerinden vergi aldığını, bunun tespitinden sonra, çalışmalar başlatıldığını ve konunun çözüme ulaştırıldığını sizlere duyurmuştum.  Halkımızdan gelen şikayetler ve yaptığım incelemeler sonucunda, yine  ΔΕΗ (Devlet Elektrik Kurumu) faturaları üzerinden ΕΡΤ (Devlet Radio ve Televizyon Kurumu) adına tahsil edilen vergilerin de camilerimizden haksız tahsil edildiğini tespit ettim. 

Bu konu hakkında çalışmalarımı ΔΕΗ İskeçe şubesi ile bağlantıya geçerek başlattım. Olayın çözüme ulaşması ve tahsil edilen haksız kesintinin kaldırılması için yapılması gereken işlemleri aşağıda sizlere duyurmak istiyorum.

a) Elektrik faturası resmi vakıf adına gelen, camilerimize ait elektrik faturası fotokopisi,      

b) Resmi mütevellilik belgesi fotokopisi,    

c) Köy vakıf bilgileri ve başkanların mühürleri.

Hazırlanan belgeler ile birlikte, köy vakıf heyeti başkanlarının Venizelu 70 (Zincirli Han) 3. katta bulunan, politik büroma gelerek konu hakkında, Devlet Elektrik Kurumu İskeçe şubesine sunulmak üzere köy vakıf heyetleri adına hazırlanmış olan dilekçeyi,  imzalamaları yeterli olacaktır.  Daha sonra, imzalanan bu dilekçeler toplu halde Devlet  Elektrik Kurumu'nun İskeçe şubesine tarafımızdan (arzu edenler şahsen) teslim edilecektir.   

 İstirhamım, telefon ile ulaşmaya çalışacağımız ve kendilerini konu hakkında bilgilendireceğimiz köy mütevelli heyetlerinin duyarlı olup, konunun biran önce çözüme kavuşturulabilmesi için, gerekli dilekçeleri hazırlayıp ilgili kuruma ulaştırabilmemiz için, birlikte hareket ederek, bana yardımcı olmalarıdır.   

Saygılarımla,

KİNAL İSKEÇE MİLLETVEKİLİ

DR. BURHAN BARAN

Cami Ert Haksız pay Dr. Burhan Baran milletvekili Burhan Baran Kinal İskeçe
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arnavutluk ile Yunanistan deniz alanlarının sınırlandırılması sorununu Lahey'e taşıyacak
Arnavutluk ile Yunanistan deniz alanlarının sınırlandırılması sorununu Lahey'e taşıyacak
Kadın görevlinin elini sıkmayan Lübnanlı göçmenin vatandaşlığı iptal oldu
Kadın görevlinin elini sıkmayan Lübnanlı göçmenin vatandaşlığı iptal oldu