Türkiye'ye gidip-gelmek için son uygulama nedir?

Türkiye'ye gidip-gelmek için son uygulama nedir?
Türkiye'ye gidip-gelmek için son uygulama nedir? LM
Bu içerik 3881 kez okundu.

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet'in açıklaması:
"Sevgili arkadaşlar, Yunanistan’dan Türkiye’ye ve Türkiye’den Yunanistan’a karayolu ile yapılacak giriş / çıkışlarda uygulanacak yeni düzenleme resmî gazetede yayımlandı. Buna göre; bir önceki ortak bakanlık kararındaki hükümler aynen geçerli olup, orada belirtilen esaslar ve kuralların uygulanmaya devam edilmesi 15 Ağustos’a kadar uzatılmıştır.

Sizlerden gelen yoğun talep doğrultusunda milletvekiliniz olarak yetkili makamlarla iletişime geçtim ve hatta yazılı talepte de bulundum. Ancak tüm çabalarıma rağmen Kamu Düzeni Bakanlığının yeni kararında da ne yazık ki, eşleri Yunan vatandaşı olan TC vatandaşlarından Yunanistan’da oturum izni (ikamet tezkeresi) olmayanların Yunanistan’a girişine izin verilmemektedir.

Buna göre, bir önceki kararda hükme bağlandığı şekliyle Yunanistan’a, sadece ikamet tezkeresi olanlar ile Yunan vatandaşları giriş yapabilecektir.

Yunanistan’dan Türkiye’ye gidecek olan Yunan vatandaşı soydaşlarımız ise -eğer 15 Ağustos tarihine kadar Yunanistan’a geri gelecekler ise- bu durumda elektronik olarak bir ‘ipeftini dilosi’ doldurmak ve bir örneğini gümrük memuruna göstermek durumundadırlar.

Not : Türkiye’de eğitim gören öğrenciler ve ikameti olan öğrencilerimiz Türkiye girişte Türkiye’de eğitim sebebi ile geri dönüş söz konuusu değil ise Yunanistan’dan çıkışta kanunda istenilen ipeftini dilosi ibraz mecburiyeti yoktur . Öğrenci kimliği ile Yunan gümrüğünden geçiş yapabilecektir ( 15 Agustosa kadar geri dönmeycek ise Yunanistan’a)"

İlhan Ahmet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan'da dün yine  yeni vakalar 300’ü geçti
Yunanistan'da dün yine yeni vakalar 300’ü geçti
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı