Türkiye yeni NAVTEX ilan etti, Atina alarmda!!

Türkiye yeni NAVTEX ilan etti, Atina alarmda!!
Türkiye yeni NAVTEX ilan etti, Atina alarmda!! LM
Bu içerik 1279 kez okundu.

Oruç Reis'in sismik çalışma yürüteceği alan için 23 Ağustos'a kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edilmesi Atina’yı alarma geçirdi.

Oruç Reis'in sismik çalışma yürüteceği alan için 23 Ağustos'a kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edilmesi Atina’yı alarma geçirdi. Ulusal Güvenlik Konseyi (KYSEA) bugün (10 Ağustos Pazartesi) saat 12:00’de Başbakanlık Konutu’nda toplanıyor.

Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısında Başbakan Kiriakos Miçotakis başkanlık edecek.

Bu arada, güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, Doğ Akdeniz’deki gelişmelerle ilgili kuvvet komutanları arasında da bir toplantı gerçekleşiyor.

Yerel basında yer alan haberlerde ise Evros ve Rodop ilindeki askeri birliklerin alarm durumuna geçirildiği ve tüm izinlerin iptal edildiği belirtildi.

Oruç Reis'in sismik çalışma yürüteceği alan için 23 Ağustos'a kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edildi.

Buna göre Oruç Reis, Ataman ve Cengiz Han isimli gemilerle birlikte Doğu Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında daha önce ilan edilen bölgede sismik çalışmalarını yürütecek.

Akdeniz navtex Türkiye oruç reis
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan'da dün yine  yeni vakalar 300’ü geçti
Yunanistan'da dün yine yeni vakalar 300’ü geçti
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı