Petsas: 'okullar 7 Eylül’de açılacak'

 Petsas: 'okullar 7 Eylül’de açılacak'
 Petsas: 'okullar 7 Eylül’de açılacak' LM
Bu içerik 1116 kez okundu.

Hükümet Sözcüsü Stelios Petsas, Pazartesi günü hükümetin okulları 7 Eylül'de açma kararı aldığını açıkladı.


Yunanistan Milli Halk Sağlığını Koruma Komitesi'nin, bugün öğleden sonra yapılan toplantıda oybirliğiyle aldığı karar doğrultusunda, 7 Eylül tarihinde okullar açılacak ancak koronavirüsün yayılmasına karşı koruma önlemlerin alınmasını öngörülüyor.

Okulların açılması konusunda Eğitim ve Din İşleri Bakanı Nikis Kerameos, Bakan Yardımcısı Sofia Zaharaki ve Bakan Yardımcısı Vassilis Digalakis'in katılımıyla telekonferans gerçekleştirildi.

Halk Sağlığını Koruma Komitesi üyelerinin oybirliğiyle verdiği tavsiyenin ardından, tüm okulların eğitim yılında yeni tip koronavirüse karşı koruyucu önlemler arttırılarak (maskenin yaygın kullanımı, farklı öğrenci molaları vb.) tam kapasiteyle tüm öğrencilerin katılımıyla açılması programlanıyor.

Tüm eğitim kurumlarının yeniden açılması ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde kesinleşecek. Kararlar, bakanlık tarafından duyurulacak.

Okulların açıklaması konusunda Bakan Niki Kerameos açıklamasındada şunları söylemişti;

“Eğitim sürecini sürekli güncellemek ve içinde bulunduğumuz koşullara uyarlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Halk Sağlığını Koruma Komitesi üyeleriyle koronavirüs konusunda sürekli iletişim halindeyiz. Geçmişte olduğu gibi şimdi de uzmanların önerileri, halk sağlığını sağlamak için önlem ve önlemlerin artırılması konusunda ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda rehberlik ediyor. Bakanlık, komisyonla görüşmeler tamamlanır tamamlanmaz okulların yeniden açılması için çerçeveyi yakın gelecekte açıklayacaktır."

 

 

okullar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arnavutluk ile Yunanistan deniz alanlarının sınırlandırılması sorununu Lahey'e taşıyacak
Arnavutluk ile Yunanistan deniz alanlarının sınırlandırılması sorununu Lahey'e taşıyacak
Kadın görevlinin elini sıkmayan Lübnanlı göçmenin vatandaşlığı iptal oldu
Kadın görevlinin elini sıkmayan Lübnanlı göçmenin vatandaşlığı iptal oldu