İlhan Ahmet Trakya Kalkınma Komisyonu toplantısına katıldı

İlhan Ahmet Trakya Kalkınma Komisyonu toplantısına katıldı
İlhan Ahmet Trakya Kalkınma Komisyonu toplantısına katıldı LM
Bu içerik 1140 kez okundu.

Trakya Kalkınma Komisyonu ikinci toplantısını 2 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirdi. Parti grubu adına eski Başbakan ve Milletvekili George Papandreou’nun yerine toplantıya katıldığını bildiren Rodop Milletvekili İlhan Ahmet toplantı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama:

"Partiler üstü oluşturulan Trakya Kalkınma Komisyonu’nun bugün yapılan ikinci toplantısına katılarak söz aldım. Eski Başbakan ve Milletvekili George Papandreou’nun yerine parti grubumuz adına yer aldığım toplantıdaki konuşmamda komisyonun, Rodop ilinde yaşayan vatandaşların beklentilerini boşa çıkarmayacak çalışmalar yapmak gibi ağır sorumluluğu olduğunu vurguladım.

Komisyonun, mevcut iktidara ve bakanlar kuruluna yön verici teklifler sunma görevini yerine getirirken, bölge halkı için pratikte faydaya dönüşecek aksiyonlarda bulunması gerektiğini özellikle belirttim. Bölge sakinlerinin ihtiyaçlarını ve önceliklerini anlayabilmek, beklentilerine cevap verebilmek için, yerel STK’lar ile işbirliğinin güçlendirilmesi çağrısı yaptım.

İlaveten, bölge milletvekili olarak şahsen büyük bir ciddiyet ve titizlikle hazırladığım, işlevsellik ve gerçekleştirilebilirlik odaklı kalkınma tekliflerimizi de hatırlatarak, komisyon tarafından göz ardı edilmeyip dikkate alınmasını istedim.

Komisyonun, kurucuları tarafından belirtilen ‘partiler üstü’ niteliğinin önemli bir gereği olarak çalışmalarını milliyetçilik popülizminden uzak kalarak, bölgede yaşayan unsurların farklılığına saygı duyarak, daha iyi bir gelecek inşası için gerçekçi politikalar geliştirme mecburiyetinde olduğunun altını çizdim."

İlhan Ahmet Trakya Kalkınma Komisyonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'ΚΟΦΤΗ! στα sms 13033 μετά το κόλπο με τα επαναλαμβανόμενα μηνύματα
'ΚΟΦΤΗ! στα sms 13033 μετά το κόλπο με τα επαναλαμβανόμενα μηνύματα
KORONA'da 23 OCAK 2021 CUMARTESİ VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
KORONA'da 23 OCAK 2021 CUMARTESİ VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!