ALMANYA'da İŞ KAZASINDA ÖLEN KARDEŞLERİMİZİN KAZA AYRINTILARI

ALMANYA'da İŞ KAZASINDA ÖLEN KARDEŞLERİMİZİN KAZA AYRINTILARI
ALMANYA'da İŞ KAZASINDA ÖLEN KARDEŞLERİMİZİN KAZA AYRINTILARI LM
Bu içerik 13355 kez okundu.

Sezonluk işçi olarak Almanya’ya giden iki  genç kardeşimiz, başlarındaki güvenlikçinin sorumsuzluğu sonrası tren altında kalarak feci şekilde can vermişlerdi önceki gün.

Kaza ile ilgili ayrıntılar şöyle:

Demiryolları bakımını üstlenen şirkette kendileri gibi Batı Trakyalı dört arkadaşları ile birlikte çalışıyorlardı.

Salı günü Aschaffenburg kentine bağlı Mainaschaff ile Stockstadt kasabaları arasındaki demiryolu köprüsünün paslanmış demirlerini temizlemek üzere görevlendirildiler.

BİR GÜN ÖNCE UYARMIŞLAR

22 yaşındaki Alpay Hazım ile 34 yaşındaki Gökhan Küllü, işlerini yaparken gelen trenin altında kalarak can verdiler. Kaza, Hazım ile Küllü’nün trenin geldiği konusunda uyarılmamaları sonrası meydana geldi.

400 metre ileride çalışan mesai arkadaşları, olayın şokunu yaşarken, “Bir gün önce güvenliğimizden sorumlu kişiyi cep telefonu ile oyun oynarken görüp uyardık” dediler.

TELEFONUYLA OYNUYORDU

ÖLEN iki gencin çalıştığı Düsseldorf’daki BKG Korrosionsschutz firmasının Proje Müdürü Mehmet Gençoğlu, “Alman Demiryolları’ndan iş alıyoruz. İşçilerimizin güvenliğini ise başka bir firma üstleniyor. Güvenlik görevlisi trenin geldiğini haber vermeyince iki gencimiz ölüme terk edildi. O güvenlikçinin elimizde bir gün önce yasak olmasına rağmen cep telefonu ile oynarken çekilmiş fotoğrafı var. Polise verdik” diye konuştu.

MÜDAHALE EDECEK ZAMAN KALMADI

KAZAYI fark edince olay yerine koşan arkadaşları, ambulans çağırdı. Olay yerine yakın oturan ilkyardım ekip amiri Sven Oster, “Özel aracıyla gelip ilk müdahaleyi yapmaya çalıştım. İşçilerden biri anında ölmüştü. Diğeri hayattaydı ancak kısa süre sonra can verdi. Arkadaşları çığlıklarla ağlıyorlardı. Onların acısı içime işledi” ifadelerini kullandı.

kaza Almanya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan'da dün yine  yeni vakalar 300’ü geçti
Yunanistan'da dün yine yeni vakalar 300’ü geçti
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı