Öğretmen online ders verirken öldü.

Öğretmen online ders verirken öldü.
Öğretmen online ders verirken öldü. LM
Bu içerik 862 kez okundu.

Clarín gazetesinin haberine göre, Arjantin de la Empresa Üniversitesi'nde hükümet ve uluslararası ilişkiler fakültesinde öğretim üyesi olan 46 yaşındaki Paola De Simone, Çarşamba günü video konferans platformu Zoom aracılığıyla ders verirken kendinden geçti.

Sanal derse katılan öğrencilerin tıbbi yardım gönderebilmek için De Simone'dan adresini istedikleri bildirildi. Ancak MDZ Online'a göre bayılmadan önce yalnızca "Yapamıyorum" diyebildi.

Yerel haberlere göre trajik olayın görüntüleri daha sonra çevrimiçi olarak paylaşılması sosyal medya kullanıcıları arasında öfkeye yol açtı.

Profesörün eşinin doktor olduğu ve pandemi nedeniyle artan iş yükü sebebiyle olay sırasında nöbette olduğu, öğrencilerinden haber alınca acilen eve gelerek karısını evde ölü olarak bulduğu bildirildi.

"Tutkulu ve özverili bir öğretmendi"

Üniversite, sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada 15 yıldır çalışan De Simone'u "tutkulu ve özverili bir öğretmen" ve "harika" bir insan olarak tanımladı.

Arjantin'de şu anda doğrulanmış vaka sayısında ciddi bir artış yaşanırken, şu an günde yaklaşık 12 bin yeni vaka kaydediliyor. 

Profesörün yakınların Twitter'dan olaydan dolayı duydukları şoku anlatan paylaşımlar ve taziye mesajları gönderdi.

Arjantin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 30 EKİM 2020 CUMA VERİLERİ
KORONA'da 30 EKİM 2020 CUMA VERİLERİ
KORONA'da 29 EKİM PERŞEMBE VERİLERİ
KORONA'da 29 EKİM PERŞEMBE VERİLERİ