Floyd′u öldürmekle suçlanan polis kefaletle serbest bırakıldı

Floyd′u öldürmekle suçlanan polis kefaletle serbest bırakıldı
Floyd′u öldürmekle suçlanan polis kefaletle serbest bırakıldı LM
Bu içerik 913 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Minneapolis kentinde siyahi George Flyod'un boynuna diziyle bastırarak nefessiz bırakan ve ölümüne sebep olan polis memuru Derek Chauvin çıktığı duruşmada 1 milyon dolar kefaletle serbest bırakıldı.

Mahkeme kayıtlarına göre Chauvin 1 milyon dolar kefalet karşılığı serbest bırakıldı. ABD Ceza İnfaz Kurumu da sanığın tutuklu bulunduğu Oak Park Heights'taki Hennepin hapishanesinden sabah 11.30 sularında ayrıldığını doğruladı.

İkinci ve üçüncü derece cinayet ve adam öldürmeden yargılanan Chauvin'in 1 milyon 250 bin dolara kadar koşulsuz ya da 1 milyon dolar koşullu kefalet talep etme hakkı bulunuyor. Kefaletle serbest bırakılma koşulları arasında mahkeme duruşmalarına katılmak, Floyd'un ailesiyle, sosyal medya da dahil olmak üzere doğrudan ya da dolaylı hiçbir temas kurmamak, polislik ya da güvenlikle ilgili işlerde çalışmamak ve hiç bir tür silah bulundurmamak gibi şartlar bulunuyor.

BM İnsan Hakları Konseyi, Flyod'un ardından 'sistematik ırkçılık ve ayrımcılığı' araştıracak
George Floyd davası: Sanıklar münferit dava istiyor, savcılık itiraz ediyor
Şimdi Chauvin'in bu meblağı nereden bulduğu merak ediliyor.
Yasal savunma fonu bulunan Minnesota Polis ve Barış Memurlatı Birliği sanığa kefalet için para ödemediklerini açıkladı.

İkinci derece cinayete ve adam öldürmeye yardım ve yataklık suçlamasıyla tutuklu bulunan diğer polis memurları Thomas Lane, J. Kueng ve Tou Thao daha önce 750 bin dolar karşılığında serbest bırakılmıştı.

Halen dört memurun önümüzdeki yıl mart ayında birlikte hakim karşısına çıkması bekleniyor, ancak hakimin dört memurun ayrı ayrı yargılanmasına dair başvuruyu değerlendiriyor.

Geroge Floyd'ın 25 Mayıs 2020'de polis şiddetiyle ölümü başta ABD olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde 'Siyahların Hayatı Önemlidir' hareketi adı altında ırkçılık ve polis şiddetine karşı eylemleri tetiklemişti.

ABD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arnavutluk ile Yunanistan deniz alanlarının sınırlandırılması sorununu Lahey'e taşıyacak
Arnavutluk ile Yunanistan deniz alanlarının sınırlandırılması sorununu Lahey'e taşıyacak
Kadın görevlinin elini sıkmayan Lübnanlı göçmenin vatandaşlığı iptal oldu
Kadın görevlinin elini sıkmayan Lübnanlı göçmenin vatandaşlığı iptal oldu