Direksiyonsuz Ve Pedalsız araba geliyor!

Direksiyonsuz Ve Pedalsız araba geliyor!
Direksiyonsuz Ve Pedalsız araba geliyor! LM
Bu içerik 1649 kez okundu.

Amerikan sürücüsüz araç üreticisi Cruise, en büyük hissedarı General Motors ile birlikte yıl başında tanıttığı yeni Origin serisinden sınırlı sayıda aracı pedalsız ve direksiyonsuz üretmek için Amerikan Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi'ne başvuruda bulunacağını açıkladı.

General Motors, yüz yüze bakan iki uzun koltuğu bulunan ve dört kişinin rahatça binebilmesi için tasarlanan Origin'i 2021 yılı sonu ya da 2022 yılı başlarında Detroit kentindeki tesislerde üretimine başlamayı planlıyor.

Cruise geçtiğimiz hafta Amerika Biirleşik Devletleri'nin (ABD) Kaliforniya eyaletinde sürücüsüz araçların San Francisco sokaklarında denenmesi için izin almıştı. Cruise'ın yanı sıra dört şirket daha Silikon Vadisi'ndeki kentlerde sürücüsüz araç kullanma iznine sahip.

ABD'de şu anda uygulanan yasalar kapsamında araç firmaları en fazla 2 bin 500 araç için iki yıla kadar motorlu araç güvenlik standartlarından muaf olma talebinde bulunmasına izin veriyor.

Bu tür muafiyetler sürücünün kontrolündeki araçların daha güvenli olacağına dair inanç doğrultusunda yıllar önce hazırlanan yasal kısıtlamaları azaltmayı amaçlıyor. Ülkede araç güvenliği yasalarının sürücüsüz güvenli araç kullanımına izin vermek üzere gereksiz düzenlemelerden arındırılarak yeniden gözden geçirilmesi gündemde.

otomobil
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 4 MART 2021 PERŞEMBE VERİLERİ. BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!
KORONA'da 4 MART 2021 PERŞEMBE VERİLERİ. BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!
Bugünden geçerli olacak yeni tedbirler.
Bugünden geçerli olacak yeni tedbirler.