Atina; Ankara'nın 'Ege'deki deprem sırasında' Navtex ilan etmesi gerilim yaratıyor

Atina; Ankara'nın 'Ege'deki deprem sırasında' Navtex ilan etmesi gerilim yaratıyor
Atina; Ankara'nın 'Ege'deki deprem sırasında' Navtex ilan etmesi gerilim yaratıyor LM
Bu içerik 1193 kez okundu.

Yunanistan, Türkiye'nin "Ege'de deprem felaketinin yaşandığı dönemde" yeni Navtex ilan etmesini kınadı.

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada "Bu eylem, dikkatlerin şu anda yardım sağlamaya, destek ve dayanışma mesajlarını ifade etmeye odaklanıldığı savunmasız bir alanda daha fazla gerilim yaratmaktadır." ifadelerine yer verdi.

Ankara'nın uluslararası hukuku çiğnediği iddia edildiği açıklamada, "Maalesef, Türkiye yasa dışı sismik araştırmalar yapmak için Yunan kıta sahanlığı içinde 1-14 Kasım dönemi için yeni bir yasa dışı Navtex yayınlayarak, bir kez daha uluslararası hukukun temel kuralları görmezden gelmeye devam ettiğini teyit etti. Bu eylemler, Ankara'nın Türkiye'yi bu eylemleri sonlandırmaya çağıran geçen Ekim ayında Avrupa Konseyi kararları da dahil olmak üzere Uluslararası Topluluğun çağrılarına karşı hareket etmeye devam ettiğini bir kez daha göstermektedir." denildi.

Ankara'nın "yapıcı bir diyalog olasılığını ortadan kaldıran bu suçlu davranışı bir kez daha kınadığını" belirten Atina, Türkiye'yi "yasa dışı Navtex'i " derhal iptal etmeye çağırdı.

Açıklamada ayrıca Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın "Türk tarafına derhal bir protesto sunulması ve müttefikler ve ortaklara devam eden kışkırtıcı Türk davranışları hakkında bilgilendirme talimatı verdiği" kaydedildi.

Türkiye'nin ilan ettiği Navtex'e göre, 1 Kasım saat 21.01 itibariyle çalışma süresi dolan sismik araştırma gemileri Oruç Reis, Ataman ve Cengizhan'ın, sahada çalışma süresi 14 Kasım saat 20:59'a kadar uzatıldı.

Avrupa Birliği, Doğu Akdeniz'de yaşanan gerginlikle ilgili aralık ayında yapılacak zirveden Türkiye'ye karşı yaptırım kararı çıkabileceğini duyurmuştu.

NAVTEX Türkiye Yunanistan Ege Akdeniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi