Evden Dışarı Çıkmak İçin, Devletten İzin Almak Mecburi. İzinsiz Çıkanlara Ceza Yazılacak

Koronavirüs önlemleri bu sabahtan itibaren sertleşiyor. Bu bağlamda, gündüzleri de sokağa çıkabilmek için devletten izin alma mecburiyeti getirildi.

Evden Dışarı Çıkmak İçin, Devletten İzin Almak Mecburi. İzinsiz Çıkanlara Ceza Yazılacak
Evden Dışarı Çıkmak İçin, Devletten İzin Almak Mecburi. İzinsiz Çıkanlara Ceza Yazılacak A DEDE
Bu içerik 3174 kez okundu.

Koronavirüs salgınının yayılmasını engelleme amacıyla ülkemiz Yunanistan'da uygulanan önlemler, bu sabah saat 6'dan itibaren sertleştiriliyor.

Bizzat Başbakan Kiriakos Miçotakis tarafından açıklanan ve ülke çapında uygulanacak olan yeni önlemler kapsamında vatandaşlar, gündüzleri de sokağa çıkabilmek için devletten izin almak zorunda bırakılıyor.

Bunun için cep telefonu yoluyla sokağa çıkma izni için başvuruda bulunacak olan insanlar, ancak kısa mesaj yoluyla onay aldıkları takdirde evinden ayrılabilecek. Halihazırda gece sokağa çıkma yasağı olan Yunanistan'da söz konusu yeni uygulamanın ilk etapta üç hafta süreceği bildirildi.

"Zor bir karar"

Konuşmasında, kısıtlamaları sertleştirmenin "zor bir karar" olduğunu dile getiren Miçotakis, vaka sayılarındaki "tehlikeli" gelişmenin kendilerini buna mecbur kıldığını ifade etti.

Bu sabah saat 06.00'dan itibaren yürürlüğe girecek olan sertleştirilmiş önlemler kapsamında hayati önem taşıyan, market ve eczaneler dışında tüm dükkan ve mağazalar kapalı tutulacak. Ancak ülkede geçen bahar aylarında uygulanan ilk kısıtlamaların aksine bu kez çocuk yuvaları ile ilkokullar eğitime devam edecek. Ortaokul ve liselerde ise şu an yüksek öğrenimde olduğu gibi uzaktan eğitime geçiliyor.

21.00-06.00 saatleri arasında uygulanan genel sokağa çıkma yasağı ise devam edecek.

Şu ana dek 707 ölüm vakası

Ülkede vaka sayıları geçtiğimiz günlerde büyük artış kaydedilmiş, son olarak Cuma günü 2.448 yeni vaka tespit edilmiş ve 14 kişinin Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiği bildirilmişti. Salgının başlangıcından bu yana yaklaşık 452 bin vakanın tespit edildiği ülkede 715 kişi de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiridi.  

Yetkilileri asıl endişelendiren konunun, yoğun bakımdaki hasta sayısında yaşanan artış olduğu belirtiliyor. Ekim ayına göre solunum cihazına bağlı olarak tedavi gören yoğun bakımdaki hasta sayısı iki katına çıkarak 196'a yükselmiş durumda.

Diğer yandan Miçotakis tarafından açıklanan yeni önlemler kapsamında, havayolu ile Yunanistan'a gelen her yolcu, ülkeye giriş yapabilmek için yanında 48 saatten daha eski olmamak koşulu ile negatif bir koronavirüs test belgesi bulundurmak zorunda bırakılıyor. Ayrıca, çok fazla koromavirüs vakasının görüldüğü Selanik Havalimanı, askeri ve kargo uçuşlar dışında kapalı tutulmaya devam ediliyor.

Karayolu ile Yunanistan'a giriş yapanlardan ise 72 saatten eski olmayan negatif koronavirüs test sonucu isteniyor.

Covid-19 Lockdown Yunanistan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'de yangınlarda son durum
Türkiye'de yangınlarda son durum
Nikos Dendias'tan Çavuşoğlu'na 'ihtiyaç halinde yardıma hazırız' mesajı
Nikos Dendias'tan Çavuşoğlu'na 'ihtiyaç halinde yardıma hazırız' mesajı

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi