Alternatif protein kaynaklarına yönelik taleb artıyor

Alternatif protein kaynaklarına yönelik taleb artıyor
Alternatif protein kaynaklarına yönelik taleb artıyor LM
Bu içerik 1149 kez okundu.

Nestle’nin Purina markası, içinde böcek proteini kullanılan evcil hayvan maması serisini piyasaya sürüyor.

‘Geleceğin besin kaynağı’ olarak görülen böcekler her geçen gün daha fazla yerde karşımıza çıkıyor. Son olarak Nestle de evcil hayvanlar için çevre dostu ve alerjen içermeyen besin arayanların talebini, Yora ve Green Petfood’s InsectDog markalarıyla karşılamayı hedefliyor.

Alternatif protein kaynaklarına yönelik taleb artıyor

Avrupa Purina Başkanı Bernard Meunier de gezegenin giderek azalan kaynakları ve Avrupa'da düşen et tüketiminin yeni proteinleri keşfetmeye teşvik ettiğini belirterek, "Evcil hayvan gıda ürünleri için çeşitlendirilmiş protein kaynaklarına yönelik talebin arttığını görüyoruz" diyor.

Bu ay İsviçre'de piyasaya sürülen Purina Beyond Nature's Protein serisi iki varyasyonda satışa sunuluyor; Biri tavuk, bakla fasulyesi ve kara asker sineğinin larvalarından elde edilen protein, diğeri tavuk, domuz karaciğeri ve darı.

Mamalar, hem köpekler hem de kediler için satışa sunulacak

Bu iki alternatif evil hayvan maması, aynı zamanda İnsan tüketimi için böcek bazlı atıştırmalıklar ve burgerler de satan İsviçreli perakendeci Coop'ta hem köpekler hem de kediler için satışa sunulacak.

COVID-19 salgınının insanlar ve evcil hayvanları arasındaki bağı güçlendirdiğini, dolayısıyla yüksek kaliteli evcil hayvan mamasına olan talebi artırdığını söyleyen Meunier ayrıca önümüzdeki yıldan itibaren daha fazla pazarda lansmanların planlandığını belirtti.

Nestle’in evcil hayvan bakım birimi geçen yıl 14,96 milyar dolar satış gerçekleştirdi. 2020'nin ilk dokuz ayında ise yüzde 10,6 organik büyüme ile grubun en hızlı büyüyen kategorisi oldu.

Böcekler daha sürdürülebilir

Birleşmiş Milletler Gıda Örgütü’ne göre dünya üzerinde bin 900’den fazla böcek türü yenebilir. Çiftlik hayvanlarına göre daha az yer kaplaması ve onlara göre daha az sera etkisi yapan gaz salması nedeniyle böceklerin çevre için de daha yeşil bir alternatif olabileceği söyleniyor.

hayvan maması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'de yangınlarda son durum
Türkiye'de yangınlarda son durum
Nikos Dendias'tan Çavuşoğlu'na 'ihtiyaç halinde yardıma hazırız' mesajı
Nikos Dendias'tan Çavuşoğlu'na 'ihtiyaç halinde yardıma hazırız' mesajı

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi