ABD'de seçimi kazanan Biden ilk iş olarak koronavirüsle mücadele ekibi kurdu

ABD'de seçimi kazanan Biden ilk iş olarak koronavirüsle mücadele ekibi kurdu
ABD'de seçimi kazanan Biden ilk iş olarak koronavirüsle mücadele ekibi kurdu LM
Bu içerik 1122 kez okundu.

ABD’de başkanlık seçiminden resmi olmayan sonuçlara göre zaferle ayrılan Joe Biden, ilk iş olarak koronavirüse karşı görev yapacak 'Danışma Kurulu'nu açıkladı.

Biden, başkanlık görevini devralana kadar geçiş döneminde kurduğu sağlık uzmanlarından oluşan bu ekiple çalışmalar yürüteceğini kaydetti.

Joe Biden, Delaware'de, Kamu Sağlığı Hizmetleri eski Başkanı Vivek Murthy, İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) Komiseri David Kessler ve Yale Üniversitesi dekan yardımcısı Marcella Nunez-Smith'in eş başkanlığını yaptığı 13 üyeli ekiple video konferansta buluştu.

Danışma Kurulu, okulların ve işletmelerin nasıl güvenli bir şekilde yeniden açılacağı; ırksal eşitsizliklerle nasıl başa çıkılacağı konusunda yerel ve eyalet yetkilileriyle irtibat kuracak.

Toplantıda, koronavirüse hazırlıklı olma konusundaki endişelerini dile getirdiği için Trump yönetimi tarafından görevine son verildiğini söyleyen Rick Bright ve halk sağlığı acil durumlarında uzmanlaşmış Luciana Borio da yer aldı.

"Karanlık bir kış bizi bekliyor"

ABD’yi "karanlık bir kışın" beklediği söyleyen Biden, Covid-19 ile mücadelede cesur adımlar atılması gerektiğinin altını çizdi.

Biden, Pfizer ve Alman ortağı BioNTech'in deneysel Covid-19 aşısının yüzde 90'dan fazla etkili olduğunu duyurmasını 'harika haber' olarak niteledi. İki şirket, koronavirüs aşısının büyük ölçekli klinik denemesinden başarılı verileri yayınlayan ilk ilaç üreticileri oldu.

 

Ülkede vaka sayısının 10 milyonu geçtiğini ve 237 binden fazla kişinin öldüğünü hatırlatan Biden, Amerikalıları maske takmaya çağırdı: “Amerikalılar gelecek yıl kendilerini güvende tutmak için maske takma, sosyal mesafe, el yıkama ve diğer önlemlere güvenmek zorunda kalacak. Bugünün haberleri harika bir haber, ancak bu gerçeği değiştirmiyor."

Biden, seçim kampanyası döneminde Donald Trump'ı paniklemek ve salgına teslim olmakla suçlamıştı.

ABD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi