Cuma gününden sonra Karantina yasakları artacak.

Cuma gününden sonra Karantina yasakları artacak.
Cuma gününden sonra Karantina yasakları artacak. LM
Bu içerik 1910 kez okundu.

Yunanistan’da karantina sürecinde uygulanan yasaklar arttırıldı.

Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, bu akşam yaptığı açıklamayla 13 Kasım 2020 Cuma akşamından itibaren ülke genelinde geçerli olmak şartıyla mesaj göndererek bazı gerekçeler için gece dışarı çıkmak yasağı saat 21.00'da başlayacak.

13 Kasım 2020 Cuma akşamından itibaren daha önceden belirlenen 6 ayrı gerekçelerin hepsi geçerli olmayacak. 

SMS uygulaması, yani 13033’e mesaj gönderme uygulaması devam edecek ancak saat 21.00'dan itibaren sadece 1 ve 6 numaralara mesaj gönderilebilecek. 

Vatandaşlar iş, sağlık ve evcil hayvanları gezdirmek için dışarı çıkabilecek. Ayrıca bireysel spor yapma konusunda da sadece 3 kişiye izin verilecek ve herkes bireysel sporunu evlerinin yakınında yapabilecek.

Gece çalışan dükkanlar da müşterilerin siparişlerine ancak saat 20.30'a kadar cevap verebilecek. Bu saatten sonra sipariş götürmek yasak olacak.

Bakan Yardımcısı Hardalias, yaptığı açıklamada son günlerde yeni tip koronavirüse yakalanan hasta sayısında çok artış gözlemlendiğini, taburcu olanlara nazaran hastanelere başvuranların sayısının çok daha fazla olduğu, hastanelerde yoğun bakım ünitelerinede yüklemenin çok olduğunu dile getirdi.  

karantina
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 29 KASIM 2020 PAZAR VERİLERİ
KORONA'da 29 KASIM 2020 PAZAR VERİLERİ
KORONA'da 28 KASIM 2020 CUMARTESİ VERİLERİ
KORONA'da 28 KASIM 2020 CUMARTESİ VERİLERİ