Savunma Bakanı Akar'dan açıklama: Barış gücünde yer alacağız

Savunma Bakanı Akar'dan açıklama: Barış gücünde yer alacağız
Savunma Bakanı Akar'dan açıklama: Barış gücünde yer alacağız LM
Bu içerik 982 kez okundu.

Türkiye Milli Savunma Bakanı Akar, "Türkiye'nin Dağlık Karabağ'da anlaşmanın uygulanmasını gözetmek ve denetlemek üzere ortak barış gücünde yer alacağını" söyledi.

Rusya arabuluculuğunda Dağlık Karabağ'da imzalanan ateşkes anlaşması sonrası bölgeye Türk barış gücünün konuşlandırılması gündeme gelmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in ortak bir Rus-Türk barış koruma merkezi kurulmasını görüştüğü duyurulmuştu.

Akar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının bütçesine ilişkin yaptığı sunumda açıklamalarda bulundu.

"Türkiye’yi Ege Denizi’nde karasularına ve Doğu Akdeniz’de Antalya körfezine hapsetme çabalarına karşı durmaya kararlılıkla devam edeceğiz." diyen Bakan ayrıca "Kimsenin hakkında gözümüz olmadığı gibi, kimseye de hakkımızı çiğnetmeyiz. Şehit oluruz, gazi oluruz; ancak hiçbir oldubittiye de izin vermeyiz." ifadelerini kullandı.

S400 savunma sistemi

Bakan Akar, "Bazı NATO üyelerinde mevcut olan S-300 sistemi NATO İttifakı içinde nasıl kullanılıyorsa, S-400 sistemi de bizde aynı şekilde kullanılacaktır." ifadelerini kullandı.

Akar, S400 uzun menzilli bölge hava ve füze savunma sistemi ile ilgili de "Tedarik ettiğimiz sistemin kontrol ve hazırlıklarına planlandığı şekilde devam ediyoruz." açıklamasında bulundu.

'Koronavirüs ile mücadelede en başarılı ordulardan biriyiz'

Koronavirüs ile mücadeleye de değinen Milli Savunma Bakanı Akar, "Koronavirüs ile mücadelemizi başarıyla sürdürüyoruz. Bu konuda dünyada en başarılı olan ordulardan biriyiz." diyerek, "Operasyon bölgelerinde kara, deniz ve havada, tüm birliklerde faaliyetler salgından etkilenmeden planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor." şeklinde konuştu.

Türkiye Azerbaycan Karabağ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi