KKDİK Son Kayıt Tarihi Yaklaşıyor Mu?

KKDİK Son Kayıt Tarihi Yaklaşıyor Mu?
KKDİK Son Kayıt Tarihi Yaklaşıyor Mu? LM
Bu içerik 1056 kez okundu.

Kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, izni ve kısıtlanması anlamına gelen kkdik açılımı; kimyasalların olası zararlarını en aza indirmek ve tehdit oluşturan etmenleri minimize etmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sisteme konulmuş bir yönetmeliktir. Bu yönetmelik gereğince; Türkiyede yıllık 1 ton üzerinde kimyasal maddeyi ithal eden firmalar, bulundurduğu her bir madde için bakanlığa ve sisteme kimyasalların kaydını yaptırmak zorundadır. Zira kayıt yaptırmayan firmalar 2024 yılı itibariyle ürünlerini piyasa arz edemeyecektir.

KKDİK Kayıt Aşamaları

Kkdik kayıtişlemleri iki aşamadan oluşuyor: ön kayıt ve asıl kayıt süreci. Kkdik ön kayıt aşamasında gerekli tek belge ön-MBDFdir. Kkdik ön kayıt için son tarih 31.12.2020 tarihidir. Bu tarihe kadar ön kayıt işlemlerini tamamlayan şirket veya kuruluşlar, asıl kayıt aşamasına geçemeyecektir.

Kkdik asıl kayıt işlemleri ise, 01.01.2021 ve 31.12.2023 tarihleri arasında. Tek temsilcilik ile başvuru yapabilecek firmalar, yönetmelikte belirtilen kayıt dosyaları ile işlemlerini gerçekleştirebilecek ve kimyasallarını piyasaya sürmeye devam edebilecektir.

Yönetmelikte yer alan usul ve esaslara aykırılık halinde; 2872 sayılı Kanunun 12. ve 13. Maddeleri ile 20. Maddesinin 1. Fıkrasının (y) bendi, 4703 sayılı Kanunun 11. ve 12. Maddeleri, 5996 sayılı Kanunun 36. ve 42. Maddeleri ile 5442 sayılı Kanunun 66. Maddesi doğrultusunda idari ve cezai yaptırımlar uygulanacaktır.

Siz de TMGD TR Mühendislik ile tanışabilir; firmanızın KKDİK işlemleri esnasında tek temsilcilik, ön-mbdf, kimyasalların kaydı, kkdik danışmanlığı hizmetleri için uzman KDU ekibimizden destek alabilirsiniz!

KKDİK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi