Koronavirüsü atlatanların 6 ay boyunca tekrar yakalanmaları zor

Koronavirüsü atlatanların 6 ay boyunca tekrar yakalanmaları zor
Koronavirüsü atlatanların 6 ay boyunca tekrar yakalanmaları zor LM
Bu içerik 1905 kez okundu.

İngiltere'de yapılan bir araştırma, Covid-19'u geçirmiş kişilerin ilk enfeksiyondan sonra en az altı ay boyunca tekrar bu hastalığa yakalanma olasılığının oldukça düşük olduğunu ortaya koydu.

Oxford Üniversitesi'nden araştırmacılar, 11 bin katılımcıdan elde edilen bulguların dünya çapında hastalığa yakalanmış 51 milyondan fazla kişi için bir miktar güvence sunduğunu dile getirdi.

'Kısa vadede Covid-19'u geçirenlerin tekrar yakalanmayacağından emin olabiliriz'

Araştırmaya öncülük eden Oxford Nuffield Nüfus Sağlığı Departmanında profesör olan David Eyre "Bu gerçekten iyi bir haber, çünkü en azından kısa vadede Covid-19'u geçiren çoğu insanın tekrar yakalanmayacağından emin olabiliriz" dedi.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Amsterdam Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada ise daha önce koronavirüse karşı kazanılan bağışıklık süresinin 6 ayı geçmeyebileceği belirtilmişti.

SARS-CoV-2 virüsünün neden olduğu Covid-19'a karşı bağışıklığın kısa süreli olabileceği ve iyileşen hastaların hızla tekrar hastalanabileceği yönündeki bazı araştırmalar endişeleri artırdı.

Ancak, hastalığa yakalanma riski en yüksek olanlar arasında yer alan Birleşik Krallık sağlık çalışanlarından oluşan bir grup içinde yürütülen bu çalışmanın sonuçları, yeniden enfeksiyon vakalarının son derece nadir kalacağını gösteriyor.

'Antikor testi pozitif çıkanlarda yeni semptomatik enfeksiyona rastlanmadı'

"Antikor testi pozitif çıkan katılımcıların hiçbirinde yeni semptomatik enfeksiyona rastlamadık" diyen Profesör Eyre, "Covid-19 ile enfekte olmak, çoğu insan için en az altı ay boyunca yeniden enfeksiyona karşı koruma sağlıyor" ifadelerini kullandı.

Çalışma sırasında, antikoru olmayan 11 bin 52 katılımcının 89'u semptomlarla yeni bir enfeksiyon geliştirdi, antikorları olan bin 246 kişi ise semptomatik enfeksiyon geliştirmedi.

Öte yandan insanlarda bağışıklığın farklılık göstermesi nedeniyle Covid-19 geçirenlerin özellikle düşük bağışıklık hafızası olan bir kısmında yeniden enfeksiyona yakalanma durumu halen söz konusu.

covid-19
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi