Maradona son yolculuğuna uğurlandı

Maradona son yolculuğuna uğurlandı
Maradona son yolculuğuna uğurlandı LM
Bu içerik 3789 kez okundu.

Bazı çevrelerce "tüm zamanların en iyi futbolcusu" kabul edilen ve 25 Kasım Çarşamba günü kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Arjantinli futbol efsanesi Diego Armando Maradona son yolculuğuna uğurlandı.

3 gün boyunca başkent Buenos Aires'teki başkanlık sarayı Casa Rosada'da bekletilmesi planlanan ve devlet töreniyle toprağa verilmesi düşünülen Maradona'nın naaşı, sadece bir gün sonra ailesinin isteği üzerine küçük bir törenle Buenos Aires'e 30 kilometre uzaklıkta buluna Bella Vista Mezarlığı'na defnedildi

Cenaze törenine sadece Maradona'nın aile bireyleri ve yakın çevresi ve futbolcu arkadaşlarının katılmasına izin verilirken, ünlü futbolcunun naaşı hayranlarının oluşturduğu uzun bir konvoy ve güvenlik güçlerinin eşliğinde kabristana götürüldü.

Maradona'nın naaşı anne ve babasının yanına defnedildi.

Arjantinliler'den naaşı başkanlık sarayına getirilen Maradona'ya veda

30 Ekim'de 60'ıncı doğum gününü kutlayan Maradona, 25 Kasım'da Buenos Aires eyaletine bağlı Tigre kentindeki evinde uyku esnasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiş Arjantin'de 3 gün ulusal yas ilan edilmişti.

Victor Caivano/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

BUenos Aires'ten bir kare.Victor Caivano/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved

Maradona'nın 5 çocuğu bulunuyordu. Arjantinli eski futbolcu ve teknik adam 2004 yılında eski eşi Claudia Villafane'den ayrılmıştı.

 

Ünlü futbol efsanesi için İspanya'nın Barcelona ve Sevilla, İtalya'nın Napoli kentlerinde de anma törenleri düzenlenecek.

Maradona
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 17 NİSAN 2021 CUMARTESİ VERİLERİ. BATI TRAKYA'da VAKA SAYISI!!
KORONA'da 17 NİSAN 2021 CUMARTESİ VERİLERİ. BATI TRAKYA'da VAKA SAYISI!!
KORONA'da 16 NİSAN 2021 CUMA VERİLERİ. BATI TRAKYA'da VAKA SAYISI!!
KORONA'da 16 NİSAN 2021 CUMA VERİLERİ. BATI TRAKYA'da VAKA SAYISI!!