Brexit anlaşmalı mı olacak anlaşmasız mı olacak? pazar günü karar verecekler!

Brexit anlaşmalı mı olacak anlaşmasız mı olacak? pazar günü karar verecekler!
Brexit anlaşmalı mı olacak anlaşmasız mı olacak? pazar günü karar verecekler! LM
Bu içerik 845 kez okundu.

Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık arasındaki Brexit geçiş sürecinin tamamlanmasına 3 hafta kaldı, ancak taraflar halen gelecekteki ilişkileri şekillendirmede marsbahis uzlaşı sağlayamadı.

Dün Brüksel'de bir araya gelen İngiliz Başbakan Boris Johnson ile Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, pazar günü "kesin bir karar" alacakları vaadiyle müzakerelere dört gün daha süre tanıdı. Üç saat süren yemekte Brexit'i masaya yatıran ikili, kararın haftasonu alınacağını temkinli bir tonla dile getirip "büyük fikir ayrılıklarının sürdüğünü" vurguladı.

AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, konuya ilişkin açıklamasında "Çözülememiş hususlarla ilgili ilginç ve hararetli bir görüşme gerçekleştirdik. Birbirimizin pozisyonunu anlıyoruz, birbirinden çok uzaklar" ifadelerini kullandı.

Birleşik Krallık Başbakanlık Ofisi'den yapılan açıklamada da, "İki taraf arasında çok büyük görüş ayrılıkları var ve bunların giderilip giderilemeyeceği hala belirsiz." denildi.

Brexit'in önündeki diğer engel 'Cebelitarık': Zaman daralıyor
İngiltere'de İç Pazar Yasası, Westminster parlamentosunu ikiye böldü
İngiltere: Brexit ticaret müzakerelerinde zor bir noktadayız
31 Ocak'ta Avrupa Birliği'nden resmen ayrılan ancak geçiş süreci boyunca mevcut AB kurallarına uymayı sürdüren Birleşik Krallık, 31 Aralık'ta birlikten fiilen de ayrılarak Brexit dosyasını kapatacak.

Özellikle ticaret, balıkçılık ve sınır kontrolleri gibi konularda orta yolu bulmak için yapılan pazarlıklar yaklaşık dört yıldır sürüyor.

Tarafların yıl sonuna kadar el sıkışmaması halinde Birleşik Krallık, Avrupa Birliği'den anlaşmasız bir şekilde ayrılmış olacak. Bu durumda, 31 Aralık sonrasında ticari ilişkiler Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) kurallarına göre yürütülecek.

Brexit
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 23 OCAK 2021 CUMARTESİ VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
KORONA'da 23 OCAK 2021 CUMARTESİ VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor
Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor