Denize düşen uçağın kara kutusu bulundu

Denize düşen uçağın kara kutusu bulundu
Denize düşen uçağın kara kutusu bulundu LM
Bu içerik 1114 kez okundu.

Endonezya’da 9 Ocak'ta kalkıştan kısa süre sonra düşen yolcu uçağının karakutusu denizden çıkarıldı

Salı günü okyanus tabanını arayan Endonezyalı donanma dalgıçları, uçuş veri kaydedicisi olan kara kutuyu çıkarmayı başardı.

62 kişiyle birlikte Cava Denizi'ne çakılan Sriwijaya Havayolları'na ait uçaktan çıkarılan kara kutu kazanın nedenlerine dair detayları aydınlatacak.

Cumartesi günü Cakarta'dan kalktıktan kısa bir süre şiddetli yağmur içinden geçerken bir anda burun üstü okyanusa çakılan Boeing 737-500 uçağına tam olarak ne olduğu anlaşılmaya çalışılacak.

Endonezya'da uçak kazası: Kara kutu denizden çıkarıldı
Aramalar devam ediyor
Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Hadi Tjahjanto, uçağın diğer kara kutusu olan kokpit ses kayıt cihazının da yakında bulunmasının muhtemel olduğunu, çünkü sinyalinin aynı bölgede bulunduğunu söyledi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Yudo Margono ise cihazların uçağın enkazındaki tonlarca keskin nesnenin altında deniz dibindeki çamurun içine gömüldüğünü söyledi. Aramada Salı günü en az 160 dalgıç görevlendirildiğini söyledi.

Çok sayıda cansız bedene ulaşıldı
3 bin 600'den fazla kurtarma personeli, 13 helikopter, 54 büyük gemi ve 20 küçük tekne, Cakarta'nın hemen kuzeyinde, Uçağın düştüğü ve 23 metre derinliği olan suda çok sayıda insan bedenine ulaşmıştı.

Endonezya uçak kazası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 19 OCAK 2021 SALI VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
KORONA'da 19 OCAK 2021 SALI VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
Atina'nın 12 mil planı meclis gündeminde
Atina'nın 12 mil planı meclis gündeminde