117 yaşında Avrupa'nın en yaşlı insanı

117 yaşında Avrupa'nın en yaşlı insanı
117 yaşında Avrupa'nın en yaşlı insanı LM
Bu içerik 915 kez okundu.

"Avrupa'nın en yaşlı kişisi" unvanını elinde bulunduran Fransız rahibe, Covid-19'a yakalandıktan sonra 117'nci doğum gününe birkaç gün kala hastalığı atlatmayı başardı.

116 yaşındaki Fransız kadın iyileşmesi sonrası yaptığı ilk açıklamada, "Sizinle olmaktan dolayı mutluyum ancak ölen akrabalarımın yanında olmayı isterdim" dedi.

Fransa'nın güney kıyısındaki doğduğu şehir olan Toulon'da bir huzur evinde ikamet eden ve perşembe günü 117'nci yaşına girecek olan emekli din görevlisi Lucille Randon'un ocak ayında yapılan testlerde koronavirüse yakalandığı tespit edildi. Karantinaya alınan Randon, hastalığı boyunca semptom göstermedi ve sanılanın aksine koronavirüsü atlatmayı başardı.

Sainte Catherine Laboure adlı huzurevinin müdürü David Tavella yaptığı açıklamada, "Şu anda Rahip Randon'un sağlık durumu iyi. Kendisi çok sakin ve önümüzdeki perşembe günü 117'inci yaşını kutlamaya hazırlanıyoruz." diye konuştu.

Bir anda dünya ve Avrupa basının ilgi odağı olan Rahip Randon ise yaptığı ilk açıklamasında, "Hayır hiç korkmadım, çünkü ölmekten korkmuyorum. Sizinle birlikte olmaktan dolayı da mutluyum. Ancak başka bir yerde olmak, ölen abim, anne babam, dedem ve annanemin olduğu yere gitmek isterdim." ifadelerini kullandı.

Şu anda gözleri görmeyen emekli rahibin 117'inci yaşını önümüzdeki perşembe günü huzur evinden bazı arkadaşlarıyla kutlayacağı kaydedildi.  

kaynak: euronews

fransa
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech