Süveyş Kanalı'ndaki kaza, dünya çapında ticareti felç etti

Süveyş Kanalı'ndaki kaza, dünya çapında ticareti felç etti
Süveyş Kanalı'ndaki kaza, dünya çapında ticareti felç etti LM
Bu içerik 1381 kez okundu.

Mısır'da Tayvan bandıralı bir yük gemisinin karaya oturması nedeniyle ulaşıma kapanan Süveyş Kanalı'nı açma çalışmalarının çarşamba sabahından beri sonuç vermemesi dünya çapında nakliyeyi tehlikeye attı.

Şiddetli rüzgar ve kum fırtınası nedeniyle karaya oturduğu sanılan 4 yüz metre uzunluğundaki ve 60 metre yüksekliğindeki gemiyi kurtarma çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor.

Perşembe sabahı itibariyle henüz net bir ilerleme kaydedilememesi nedeniyle kanal girişlerinde şimdiden onlarca yük gemisinin sıralandığı ve çalışmaların uzaması durumunda dünya ticaretinin bu durumdan etkilenmeye başlayacağı uyarısında bulunuluyor. Karaya oturma haberinin duyulmasının ardından petrol fiyatlarında hissedilir bir yükselme kaydedilmesi de bu endişenin gerçeklik payını artırıyor.

"Fiyatlar üzerindeki sonuç tıkanmanın süresine bağlı" açıklamasında bulunan Rystad Kabinesi'nden bir uzman, "Kısa sürede sorun çözülürse etkilenme olmaz. Fakat süreç uzarsa hem fiyatlar yükselir hem de durumun normale dönmesi zaman alır" diyor.

Bununla birlikte pandemi nedeniyle yaşanan ekonomik durum fiyatların yükselmemesi gerektiğini işaret ediyor.

Fakat şilebin dev boyutlarda olması kurtarma çalışmalarının da güçlüke ilerlemesine neden oluyor.

220 bin tonluk geminin dolu olduğunun altını çizen uzmanlar, geminin karaya oturmasından dolayı pervanesi etrafında yeterince su bulunmadığını belirtiyor. Bu sebeple de şilebin gövdesini zayıflatmadan yürütülen kurtarma çalışmaları daha yavaş ilerliyor.
Asya ile Avrupa arasındaki mesafe 6 bin kilometre kısalıyor

1869'da ulaşıma açılan Süveyş Kanalı, dünya ticaretinin büyümesine paralel olarak birçok genişletme ve modernleştirme çalışmalarına sahne oldu. Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayan kanal, örneğin Singapur ile Roterdam limanları arasındaki mesafenin Afrika kıtasının dolaşılmamasından dolayı 6 bin kilometre azalmasını sağlıyor. Bu da yolculuğun iki hafta kadar daha az sürmesini sağlıyor.

Süveyş Kanalı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi