Gelecekteki salgınlara karşı uluslararası antlaşma çağrısı

Gelecekteki salgınlara karşı uluslararası antlaşma çağrısı
Gelecekteki salgınlara karşı uluslararası antlaşma çağrısı LM
Bu içerik 1122 kez okundu.

Aralarında Almanya ve Fransa'nın da bulunduğu 23 ülke liderleri ile AB ve DSÖ, Covid-19 sürecindeki hataların tekrarlanmaması için gelecekteki salgınlara karşı uluslararası antlaşma imzalanması çağrısı yaptı.

    
default
Aralarında Almanya ve Fransa'nın da bulunduğu 23 ülkenin devlet ve hükümet başkanları, gelecekte yaşanabilecek pandemilere karşı koordinasyon ve dayanışmanın geliştirilmesi için uluslararası bir antlaşma çağrısında bulundu.

Bildiride, koronavirüs salgını sürecinde yapılan hatalardan ders çıkarılması gerektiği vurgulanarak "Covid-19 zayıflıklarımızı ve anlaşmazlıklarımızı gözler önüne serdi. Şimdi uluslararası toplum olarak mevcut krizin ötesinde barışçıl işbirliği içinde harekete geçme fırsatını kullanmalıyız" denildi.

Gelecekte de salgınlar ve ciddi sağlık krizleri yaşanacağına ve bunun an meselesi olduğuna işaret edilen bildiride hiçbir ülke ve hiçbir uluslararası kuruluşun bu krizler karşısında tek başına duramayacağı kaydedildi.

Yapılacak bir uluslararası antlaşmayla sağlık sistemi, tehlikelere karşı uyarı sistemleri, ilaç, koruyucu donanım ve aşıların daha iyi dağıtımı alanlarında işbirliğinin artırılabileceğine dikkat çekildi.

Bildiride Almanya, Fransa, Yunanistan, Hollanda, İspanya, Norveç, Sırbistan, Arnavutluk, Güney Kore, Kenya, Fiji, Portekiz, Romanya, İngiltere, Ruanda, Şili, Kosta Rika, Güney Afrika, Trinidad ve Tobago, Tunus, Senegal, Endonezya ve Ukrayna liderlerinin imzası yer aldı.

Bildiriye 23 ülke devlet ve hükümet başkanının yanı sıra AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus da imza attı.

kaynak:  Deutsche Welle

salgın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi