İngiltere kendi vatandaşlarını aşılamadan diğer ülkelere Covid-19 aşısı satmayacak

İngiltere kendi vatandaşlarını aşılamadan diğer ülkelere Covid-19 aşısı satmayacak
İngiltere kendi vatandaşlarını aşılamadan diğer ülkelere Covid-19 aşısı satmayacak LM
Bu içerik 1066 kez okundu.

İngiltere'de hükümet, ülkedeki yetişkin nüfusunun tümüne Covid-19 aşısı yapmaya odaklandıklarını belirterek, bu işlem bitene kadar komşu ya da diğer Avrupa devletlerine aşı tedariğinde bulunmayacağını açıkladı.

Yaklaşık 56 milyon nüfusa sahip İngiltere'de bugüne kadar 30 milyonu aşkın kişiye Covid-19 aşısı yapıldı. İngiltere Avrupa'da Covid-19 sebebiyle en çok can kaybının yaşandığı ülke konumunda bulunuyor.
Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, geçtiğimiz haftalarda İngiltere'nin Avrupa Birliği’ne Covid-19 aşısı satışını başlatmaması durumunda, AB’nin bu ülkeye aşı ihracatını durduracağını açıklamıştı.
Sky News'e konuşan İngiltere İş ve Enerji Bakanı Kwasi Kwarteng, "Odak noktamızın İngiltere'yi güvende tutmaya çalışmak olduğunu düşünüyorum, diğer ülkelerle de işbirliği içinde çalışmak istiyoruz, ancak asıl önceliğimiz aşının piyasaya sürülmesidir" diye konuştu.

Aşı kampanyası konusunda diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte çalıştıklarını belirten Kwarteng, ortada rekabetçi bir durum olmadığını da sözlerine ekledi. İngiliz Bakan fazla aşı dozlarını İrlanda ile paylaşabileceklerini ancak şu anda ülkelerinde çok sayıda aşılanması gereken vatandaş olduğunu kaydetti.

ABD'den İngiltere'ye 60 milyon doz aşı gelecek
Avrupa'da koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere, başta Pfizer-BioNTech olmak üzere AstraZeneca gibi firmalardan milyonlarca doz Covid-19 aşısı satın aldı.

İngiltere Sağlık Bakanlığı, yakın bir zamanda ABD merkezli Novavax firmasıyla anlaşarak toplamda 60 milyon dozu aşkın Covid-19 aşısı satın alacağını açıklamıştı. Novavax'ın geliştirdiği aşının yüzde 90 oranında koruma sağladığı belirtiliyor.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, gelecekte dünyayı tehdit edebilecek hastalıklara karşı birlikte hareket edebilmek için uluslararası bir anlaşmaya yeşil ışık yakan 23 ülke liderinden biri olmuştu.

Geçtiğimiz ocak ayı başında Avrupa Birliği'nden ayrılan İngiltere'de son bir sene içerisinde 126 bini aşkın kişi koronavirüs sebebiyle hayatını kaybederken, ülkede 4.3 milyonu aşkın vaka görüldü.

kaynak: euronews

ingiltere
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi