İtalya'dan Rus diplomatlara sınır dışı kararı

İtalya'dan Rus diplomatlara sınır dışı kararı
İtalya'dan Rus diplomatlara sınır dışı kararı LM
Bu içerik 1191 kez okundu.

İtalyan donanmasında görevli bir subay, Rusya Roma Büyükelçiliğinde görev yapan bir askeri ateşeye para karşılığında gizli bilgiler verirken suçüstü yakalandı.

Roma Cumhuriyet Savcılığı, çarşamba günü İtalyan askerin tutuklandığını duyurdu. Gözaltına alınan Rus ateşenin diplomatik statüsü nedeniyle akıbetinin belirsizliği sürüyor.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, Rusya'nın Roma Büyükelçisi Sergey Razov'u Bakanlığa çağırmasının ardından yaptığı açıklamada, "İtalyan hükümetinin sert tepkisini ve bu çok ciddi hadiseye karışan 2 Rus yetkilinin derhal sınır dışı edileceğini bildirdik. İstihbarat birimlerimize ve ülkemizin güvenliği için her gün çalışan devletimizin tüm unsurlarına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

İtalyan Jandarma Komutanlığı (Carabinieri), Rus diplomatın İtalyan kaptanla salı gecesi yaptığı gizli toplantıya kolluk kuvvetlerinin müdahale ettiğini ve suçüstü yakalanan iki şüphelinin Kremlin adına casusluk yapmakla suçlandığını açıklamıştı.

İtalyan donanma subayının, aralarında NATO'ya da ait, gizli bilgiler içeren bazı evrakları 5 bin euro nakit para karşılığında Rus ateşeye verdiği iddia ediliyor.

Rusya: Sınır dışı kararını üzüntüyle karşıladık

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İtalya'da casusluk yaptığı gerekçesiyle 2 Rus diplomatın sınır dışı edilmesine yönelik kararı "üzüntüyle" karşıladıklarını, mütekabiliyet esasına göre atılacak adımların duyurulacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İtalya’nın Rus diplomatlara yönelik aldığı kararın netleştirildiği belirtildi.

Söz konusu kararın iki ülke arasındaki ilişkileri yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, "Kararı üzüntüyle karşıladık. İtalya’nın kararına yönelik mütekabiliyet esasına göre atacağımız adımlarımızı ileride duyuracağız." ifadesine yer verildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da başkent Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, "Son derece olumlu ikili ilişkilerimizin korunacağını umuyoruz." dedi.

Rusya'nın Roma Büyükelçiliğinden konuya ilişkin yapılan ilk açıklamada, Büyükelçilik Askeri Ataşeliğinde görevli bir memurun 30 Mart akşamı İtalyan güvenlik güçlerince gözaltına alındığı doğrulanmıştı.

Olayın ortaya çıkmasının ardından İtalya Dışişleri Bakanlığı da izahat vermesi için Rusya'nın Roma büyükelçisi Sergey Razov'u bakanlığına çağırmıştı.

Ordu mensubu Rus yetkilinin sınır dışı edilenlerden biri olup olmadığı henüz netlik kazanmadı.

İtalya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi