Pandemide dünyanın en zenginleri, daha da zenginleşti

Pandemide dünyanın en zenginleri, daha da zenginleşti
Pandemide dünyanın en zenginleri, daha da zenginleşti LM
Bu içerik 1503 kez okundu.

Covid-19 salgını sırasında küresel ekonomi İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en derin resesyonunu yaşarken, dünyanın en zengin 20 milyarderi servetini yüzde 68 arttırdı.

Politika Çalışmaları Enstitüsü'nün (IPS) Eşitsizlik Programı analizine göre pandeminin dünyayı etkisi altına aldığı Mart 2020'den bu yana geçen bir yıllık süreçte, dünyadaki 2 bin 365 milyarder servetlerine 4 trilyon dolar ekledi.

Forbes, Bloomberg ve Wealth-X verileri analiz edilerek hazırlanan raporda, söz konusu milyarderler salgının hüküm sürdüğü yılda, servetlerini yüzde 54 oranında arttırarak 12.39 trilyon dolara sahip oldu.

Eşitsizlik Programı raporu, dünyanın en zengin 20 insanının, koronavirüs pandemisi sırasında 742 milyar dolar daha zenginleşerek toplam servetlerini yüzde 68 oranında arttırdığını ortaya koydu.

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam'ın eşitsizliklerle ilgili yayımladığı 2020 yıllı raporunda, milyarderler salgının başladığı 18 Mart ile 31 Aralık tarihleri arasında gelirlerini 3,9 trilyon dolar civarında artırdığı ve sadece ilk 10’daki zenginlerin toplam gelirinin 540 milyar doları bulduğu belirtilmişti.

Rapora göre dünyanın en zengin insanları Elon Musk, Jeff Bezos ve Fransız iş adamı Bernard Arnault aynı dönemde "krizden önceki servet seviyelerini aşarak" yaklaşık 175 milyar euro kazandı.

Forbes dergisinin Mayıs 2020'de yayımladığı bir araştırmaya göre Covid-19 salgını ilk iki ayında dünyanın en zengin 25 kişisinin servetine 255 milyar dolar eklemişti.

ABD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bugün itibariyle Yunanistan'da rekor sucaklar geliyor.!
Bugün itibariyle Yunanistan'da rekor sucaklar geliyor.!
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi