Ukrayna ve Rusya arasında gerginlik tırmanıyor

Ukrayna ve Rusya arasında gerginlik tırmanıyor
Ukrayna ve Rusya arasında gerginlik tırmanıyor LM
Bu içerik 1693 kez okundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Kiev ve Moskova arasında Dombas'ta gerilimin yeniden tırmanması üzerine bölgeye gideceği açıkladı.

Twitter hesabından bir açıklama yapan Zelenskiy, “Başkomutan sıfatıyla bu zor dönemde askerlerimizle birlikte olmak ve gerilimin arttığı bölgeye gitmek istiyorum.” dedi.


Ukrayna, son dönemde Rusya’nın sınır bölgesinde askeri yığınak yaptığı ve Rusya yanlısı milislerin tahriklerini artırdığı görüşünü dile getirirken, Moskova, askeri birliklerin yer değiştirmesinde tehdit edici bir boyut olmadığını iddia ediyor.

Donbas bölgesinde dün Rusya yanlısı ayrılıkçıların açtığı ateş sonucu bir Ukrayna askeri hayatını kaybetti.

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinden bugün yapılan açıklamada, Rusya yanlısı ayrılıkçıların, gece yarısından saat 07.00'ye kadar 5 kez ateşkes ihlali yaptığı belirtildi.

Son dönemde ABD, AB ve NATO’dan Ukrayna’ya gelen destek açıklamalarına ise Rusya tepki gösteriyor.

Zelensky, önceki gün NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile yaptığı görüşmede ülkesine NATO Üyeliği Hareket Planı verilmesinin hızlandırılmasını istemiş ve “NATO'nun Donbas'taki savaşı bitirmek için tek yol olduğunu” söylemişti.

Zelensky, dün ayrıca NATO Askeri Komite Başkanı Orgeneral Stuart Peach ile Kiev'de görüşmüştü. Rusya, Ukrayna ve NATO arasındaki yakınlaşmayı kendisi için tehdit olarak görürken, bunun Donbas'ta gerilimi daha fazla artıracağı görüşünü dile getiriyor.

Ukrayna-Rusya sınırında gerginlik
Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta mecliste yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmişti.

Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ilişkin Rusya, Ukrayna ve AGİT'ten oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020'den itibaren kapsamlı ateşkes kararı almıştı.

Bölgede sözde bağımsızlığını ilan eden Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Kiev yönetimi arasında 2014'ten bu yana süren çatışmalarda 13 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

Ukrayna Rusya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi