Brexit sebebiyle Kuzey İrlanda'da gerilim, ortalık karıştı.

Brexit sebebiyle Kuzey İrlanda'da gerilim, ortalık karıştı.
Brexit sebebiyle Kuzey İrlanda'da gerilim, ortalık karıştı. LM
Bu içerik 1211 kez okundu.

Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast'ta ayrılıkçı Sinn Fein partisi üyeleri ile Büyük Britanya taraftarları arasında nisan ayı başlarında çıkan olaylar devam ediyor.

Ay başında Sinn Fein partisi üyelerinin bir cenaze töreninde Covid-19 yasaklarını ihlal etmesine, Krallık yanlıları tepki göstermiş ve başlayan şiddet olaylarının önü alınamamıştı.

Başkent Belfast geçtiğimiz gece de benzer olaylara sahne oldu. İki toplumu ayıran Lanark Way bölgesinde "barış kapıları" olarak bilinen yerde birlik yanlıları ve ayrılıkçılar çatışırken, göstericiler yolları ateşe verdi, taş ve molotof kokteylleri kısa süreli yangınlara sebep oldu.


Olayların günlerce devam etmesi sonrası açıklama yapan İngiltere Başbakanı Boris Johnson derin endişe duyduğunu açıklamıştı.

Uzmanlar olayların çıkmasında sadece dini, etnik ya da farklı görüşlerin sebebiyet vermediğini, Avrupa Birliği (AB) ile varılan Brexit anlaşması gereği Kuzey İrlanda ve Birleşik Krallık'ın geri kalanı arasında ticarete sınırlama getiren düzenlemenin de etkili olduğunu ifade ediyor.

Kuzey İrlanda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BUGÜN İTİBARİYLE YUNANİSTAN, TÜRKLERE KAPILARINI AÇTI
BUGÜN İTİBARİYLE YUNANİSTAN, TÜRKLERE KAPILARINI AÇTI
Evia -Eğriboz Adası yanıyor!
Evia -Eğriboz Adası yanıyor!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi