Almanya: Rusya ile Sputnik V aşısı için görüşüyor

Almanya: Rusya ile Sputnik V aşısı için görüşüyor
Almanya: Rusya ile Sputnik V aşısı için görüşüyor LM
Bu içerik 1223 kez okundu.

Almanya, Sputnik V Covid-19 aşısıyla ilgili ön satın alma anlaşması yapmak için Rusya ile görüşüldüğünü duyurdu.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, aşı konusunda gerekliliklerin Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylandığını ve dozların önümüzdeki birkaç ay içinde hazır olabileceğini söyledi.

Berlin'de basın toplantısında konuşan Spahn, "Benim için en önemli soru, ikinci veya üçüncü çeyrekte ne olacağı, çünkü bu, aşılama kampanyasının şu anki aşaması için bir fark yaratıyor" dedi.

Bavyera yerel hükümeti, EMA’nın onaylaması halinde 2,5 milyon Sputnik V aşısı satın almak için ön anlaşma imzalayacağını duyurmuş, ancak bu teslimatın temmuz ayında gerçekleşebileceğini bildirmişti.

Yoğun bakımdaki Covid-19 hasta sayısı çok hızlı artıyor

Bu arada Spahn, yeni tip koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda yatan hasta sayısının çok hızlı şekilde arttığı uyarısında bulundu.

Almanya’da günlük vaka sayısının 25 binin üzerinde açıklandığına işaret eden Spahn, "Açık söylemek gerekirse bu (sayı) çok fazla. Her gün çok fazla insana virüs bulaşıyor. Birkaç günde çok fazla kişi hastaneye gitmek zorunda kalacak. Yakında çok fazla kişi de yaşam mücadelesi verecek. Böyle devam ederse, bu sağlık sistemimiz için çok fazla olacak." ifadelerini kullandı.

Yoğun bakımda Covid-19 nedeniyle yatan hasta sayısının yeniden 4 bin 500’e yükseldiğini aktaran Spahn, "Doktorlar ve sağlık personeli haklı olarak alarm veriyor. (Önlem almada) Hastanelerin kapasitesinin sonuna gelmesini beklemememiz lazım." dedi.

Aşılama kampanyasının iyi ilerlediğini, muayenehanelerde de aşı yapılmaya başlandığını vurgulayan Spahn, halkın yaklaşık yüzde 15’ine ilk doz, yüzde 6’sına da ikinci doz aşı uygulandığı bilgisini paylaştı.

Sputnik V Almanya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bugün itibariyle Yunanistan'da rekor sucaklar geliyor.!
Bugün itibariyle Yunanistan'da rekor sucaklar geliyor.!
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi