AB İklim Değişikliği için anlaştı

AB İklim Değişikliği için anlaştı
AB İklim Değişikliği için anlaştı LM
Bu içerik 354 kez okundu.

Avrupa Birliği (AB) sera gazı emisyonlarının 1990 düzeyine göre 2030 yılına kadar yüzde 55 azaltılması için anlaşmaya vardı. Ancak Yeşiller anlaşmadan memnun değil.
ABD Başkanı Joe Biden'ın düzenleyeceği sanal iklim konferansı öncesinde Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler ve Avrupa Parlamentosu yeni karbon emisyon hedeflerini belirledi. Buna göre 27 ülkeden oluşan AB sera gazı emisyonlarını 2050 yılına kadar nötr düzeyine çekme konusunda geçici bir anlaşmaya vardı.

Üye devletler ve Avrupa Parlamentosu tarafından onaylanması gereken geçici anlaşma AB'nin sera gazı emisyonlarının 1990 düzeyine göre 2030 yılına kadar yüzde 55 azaltılmasını öngörüyor. Daha önceki hedef yüzde 30 düzeyindeydi.
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen "Avrupa'yı 2050 yılına kadar ilk iklim nötr kıta yapma siyasi taahhüdümüz artık yasal bir taahhüt haline geldi. İklim yasası AB'yi bir nesil boyunca yeşil bir yola sokuyor" ifadelerini kullandı.

Gece boyunca yapılan müzakereler sonucu varılan anlaşmaya Perşembe günü ABD Başkanı Joe Biden'ın düzenleyeceği iki gün sürecek sanal iklim zirvesi öncesinde varıldı.

Avrupa Parlamentosu üyesi Peter Liese "Anlaşmanın zamanı gelmişti. Avrupa'nın ABD ve Çin'de meydana gelen pozitif gelişmeler karşısında nerede durduğunu göstermesi gerekiyordu" ifadelerini kullandı.
Yeşillerden eleştiri
Yeşillerli parlamenterler ise hesaplama yöntemleri nedeniyle yüzde 55 hedefini eleştirdi. Yeni hedef Avrupa Parlamentosu'nun yasada yer almasını istediği yüzde 60 düzeyinin altında bulunuyor.

Yeşiller çevre uzmanı Michael Bloss AB üyesi ülkelerin ve parlamentonun "Başkan Joe Biden ile fotoğraf vermek için bir haftada zayıf bir iklim yasasını aceleye getirdiğini" söyledi.

Liberal parlamenter Pascal Canfin orta yolu bulmanın gerekli olduğunu belirterek "varılan uzlaşma oldukça iddialı. Geçtiğimiz 10 yılda Avrupa'da yaptığımızın 2,5 katını önümüzdeki dokuz yılda yapmamız gerekiyor" dedi.
Çin'den sonra dünyada en büyük sera gazı emisyonu üreticisi ABD'nin 2030 yılına kadar emisyonları azaltma konusundaki yeni hedefini açıklaması bekleniyor.

Joe Biden başkanlığında ABD 2015 Paris İklim Anlaşması'na tekrar geri dönme kararı almıştı.

Washington ve Brüksel yüzyılın ortalarında "karbon nötr" olma hedefini güdüyor. Bilim insanları küresel ısınmanın 2 derece hedefinin altında tutulması için bunun gerçekleşmesi gerektiğini söylüyor. Paris Anlaşması'nın daha iddialı olan hedefi ise yüzyılın sonunda küresel ısınmayı endüstrileşme öncesine göre yüzde 1,5 düzeyinde tutabilmek. Ancak bu hedef küresel düzlemde sera gazı emisyonlarının daha sert bir şekilde azaltılmasını gerektiriyor.

kayanak: Deutsche Welle

iklim değişikliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bugün itibariyle Yunanistan'da rekor sucaklar geliyor.!
Bugün itibariyle Yunanistan'da rekor sucaklar geliyor.!
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi