Sahte korona aşısı; 80 kişiye bin dolardan yapıldı

Sahte korona aşısı; 80 kişiye bin dolardan yapıldı
Sahte korona aşısı; 80 kişiye bin dolardan yapıldı LM
Bu içerik 729 kez okundu.

ABD merkezli ilaç firması Pfizer, Alman şirketi BioNTech ile geliştirdiği Covid-19 aşısının, Meksika ve Polonya’da sahtelerinin tespit edildiğini teyit etti.

Meksika’da ele geçirilen aşı şişelerinde sahte etiketlere rastlanırken, Polonya’daki sahte Covid-19 aşılarının içeriğinde de kırışıklık giderici maddelerin olduğu ortaya çıktı.

Meksika’da bir klinikte dozu 1000 dolardan yaklaşık 80 kişiye sahte aşı yapıldığı, içinde sadece arıtılmış su bulunan aşı şişelerinin piknik soğutucusunda saklanırken ele geçirildiği belirlendi.

Pfizer Güvenlik Başkanı Lev Kubiak, basına yaptığı açıklamada, bütün dünyanın Covid-19 aşısına ihtiyacı olduğu ve çok sınırlı tedarikin bulunduğu bir ortamda suçlular için mükemmel bir fırsat doğduğu değerlendirmesinde bulundu.

Kubiak, piyasaya sahte aşı sürümünün daha da kötüye gidebileceği uyarısında bulunarak "Şu anda tüketiciler aşı temini için çaresiz ve bu nedenle kolayca kandırılıyorlar." dedi.

BioNTech-Pfizer ikinci çeyrekte AB'ye 50 milyon ilave doz aşı teslim edecek
Pfizer: Covid-19'u önlemede 3. doza ya da her sene aşıya ihtiyaç duyulabilir
Sahte reçeteli ilaç pazarının yıllık değeri 200 milyar dolardan fazla
Bu arada ABD de dahil Meksika ve diğer bazı ülkelerde, sahte aşı pazarlaması yapan onlarca internet sitesinin de kapatıldığı bildirildi.

Interpol kayıtlarında ise geçen ay Çin ve Güney Afrika’da binlerce doz sahte Covid-19 aşısının ele geçirildiği ve onlarca kişinin gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Yetkililer, sahte ilaç üretiminin son 10 yılda çok kazançlı bir sektör haline geldiğine işaret ediyor. PricewaterhouseCoopers kayıtlarına göre, sahte reçeteli ilaç pazarının yıllık değeri 200 milyar dolardan fazla.

euronws

Meksika
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bugün itibariyle Yunanistan'da rekor sucaklar geliyor.!
Bugün itibariyle Yunanistan'da rekor sucaklar geliyor.!
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi