Avrupa'dan Johnson&Johnson's aşısına yeşil ışık

Avrupa'dan Johnson&Johnson's aşısına yeşil ışık
Avrupa'dan Johnson&Johnson's aşısına yeşil ışık LM
Bu içerik 670 kez okundu.

Avrupa'nın ilaç denetleme kurumu EMA'nın Johnson&Johnson's'ın (J&J) Covid-19 aşısını desteklemesinin ardından Avrupa ülkeleri çarşamba günü teslimatlarına devam etmek ve piyasaya sürülmesini hızlandırmak için hazırlıklara başladı.

Almanya Sağlık Bakanlığı, kısa süre içinde aşılama merkezlerinde kullanılmak üzere federal eyaletlere teslimatlara başlanacağını ve aile hekimlerinin aşıyı önümüzdeki haftadan itibaren alabileceklerini söyledi.

EMA salı günü yaptığı açıklamada J&J aşıları ile pıhtı atma vakalarının incelendiğini ve aşının faydalarının olası risklerinden çok daha yüksek olduğu sonucuna vardığını belirtti.

 

Koronavirüs şimdiye kadar dünya çapında 142,1 milyon insanı enfekte etti ve 3,1 milyon insanı öldürdü.

EMA, J&J aşısını tıpkı AstraZeneca gibi güvenli bulduğunu açıklamış olması AB hükümetlerinde bir rahatlama yarattı çünkü AB yaz dönemi sonuna kadar yetişkin nüfusun yüzde 70'ini aşılamış olmayı hedefliyor.

AB ülkeleri farklı süreçler izleyebilir

İtalya Sağlık Bakanlığı, J&J aşısının sadece 60 yaş üzeri için kullanılmasını önerirken, Almanya henüz AstraZeneca'da olduğu gibi herhangi bir sınırlama getirmedi. Almanya'nın bu alanda yetkili STIKO komitesi perşembe günü konuyu görüşmek için bir araya gelecek.

Danimarka da aşıya ilişkin kararını önümüzdeki hafta vereceğini duyurdu. Hollanda aşıyı hemen kullanmaya başlayacağını açıkladı ancak Danimarka gibi diğer pek çok ülkenin Almanya'nın vereceği kararı beklediği düşünülüyor.

Şirketin değeri yüzde 2 arttı

ABD'de yaklaşık 8 milyon kişi J&J aşısı oldu. J&J aşısı mRNA aşılarına kıyasla normal bir buzdolabında muhafaza edilebiliyor. Gelişme ile birlikte J&J'ın hisse değeri yüzde 2 artış yaşadı.

Johnson&Johnson's
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'de yangınlarda son durum
Türkiye'de yangınlarda son durum
Nikos Dendias'tan Çavuşoğlu'na 'ihtiyaç halinde yardıma hazırız' mesajı
Nikos Dendias'tan Çavuşoğlu'na 'ihtiyaç halinde yardıma hazırız' mesajı

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi