Link Kısaltma Nedir? Popüler 5 Link Kısaltma Sitesi

Link Kısaltma Nedir? Popüler 5 Link Kısaltma Sitesi
Link Kısaltma Nedir? Popüler 5 Link Kısaltma Sitesi LM
Bu içerik 284 kez okundu.

Link kısaltmaişlemi günümüzde sıklıkla kullanılan işlemlerden birisidir. Bir internet sayfasından gireceğiniz zaman sayfanın URL ve IP adresi kullanılarak o web sitesinin linki verilir. Bu link sayesinde web sitesine erişiminiz sağlanır. Linkler genellikle uzun ve karmaşık olduğu için hiperlink tekniği olan link kısaltma işlemi yapılarak link kısaltılır.

Günümüzde birçok link kısaltma servisi ile link kısaltma yapılır. Link kısaltma yapıldığında http yönlendirme tekniği kullanılır, uzun linkler kısa ve orijinali ile aynı işlevi gören link haline gelir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan birçok link kısaltma servisi vardır. Bu servisler ile siz de kolay şekilde uzun linklerinizi kısaltarak web sitelerine kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Link Kısaltma Nedir?

URL kısaltya da diğer adıyla link kısaltma son derece basit ve kısa süren bir işlemdir. Sosyal medya platformları başta olmak üzere birçok sitede link karakter sınırlaması vardır. Bu nedenle de uzun link ile bu sitelere girmeniz zordur. Link kısaltma işlemi yaptığınızda karakter sayısı 15 karaktere kadar düşürebilir ve web sitelerine erişiminizi daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Link kısaltma yaptığınızda orijinalliği bozulmaz. Bu işlem sayesinde 200 karakterlik uzun bir linki bile 15 karaktere kadar düşürebilirsiniz. Uzun linkler çoğu sitede karakter sınırlamasına takıldığından dolayı bu işlem ile sitelerdeki karakter sınırlamasından geçerek kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Link Kısaltma Nasıl Yapılır?

Link kısaltma işlemini internette bulunan birçok kısaltma servisi ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Link kısaltma yaptığınızda link tıklanma oranlarını görebileceğiniz gibi aynı zamanda karakter sınırlaması sorunu yaşamayacağınız için tüm sitelere kolay erişim imkânı da bulabilirsiniz. Ayrıca gazete, dergi ve billboard gibi yerlerde link paylaşımı yaparken uzun linkler görsel açıdan çirkin olacağı için bu kısa linkleri kullanabilirsiniz.

Link kısaltma yapmak için öncelikle bir servis seçmelisiniz. Siteye girdiğinizde uzun linkinizi kopyalayın ve kısaltma sitesindeki boş yere bu link yapıştırıp onay verin. Kısa süre içinde uzun linkiniz kısaltılmış şekilde size sunulur. Bu link, orijinal linkin aynısıdır ve ek yönlendirme linkidir.

Popüler 5Link Kısaltma Sitesi

Link kısaltma siteleri yukarıda da belirttiğimiz gibi 200 karakterlik bir uzun linkinizi dahi kısaltarak 15 karaktere kadar düşürebilir. Bu şekilde çalışılan internet üzerinde birçok link kısaltma sitesi vardır. Bu sitelerden en popüler olanları; ücretli ve reklamsız kullanmak isteyenler için L24.im sitesine ek olarak LinkTL, BCVC, Adfly, Linkshrink ve Bitly siteleri sık kullanılan sitelerdir.

Link Kısaltma
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech